Pradinis » Saulės moduliai
Saulės moduliai
Į ką svarbu atkreipti dėmesį, renkantis saulės modulius?
Saulės elektrinė – racionali investicija į tvaresnį, ilgalaikėje perspektyvoje – finansiškai naudingesnį bei, elektros energijos gamybos atžvilgiu, laisvesnį Jūsų rytojų. Siekiant, jog šis projektas pateisintų ar net pranoktų lūkesčius, būtinas ne tik profesionaliai atliekamas saulės elektrinės montavimas ant stogo ar ant žemės, bet ir kokybiška įranga tarnausianti net 30 metų.
Išskyrėme svarbiausius kriterijus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, sprendžiant, kokius rinktis saulės modulius. Žinoma, „ViaSolis“ komanda visada pasiruošusi Jums suteikti ir individualią konsultaciją, padėsiančią priimti užtikrintą sprendimą ne tik dėl konkrečių modulių įsigijimo, bet ir kitų aktualių, su saulės elektrinėmis susijusių klausimų.
Efektyvumas
Efektyvesni saulės moduliai, veikdami identiškomis sąlygomis ir būdami tokių pačių matmenų, sugeneruoja didesnį kiekį elektros energijos, lyginant su mažesnio efektyvumo moduliais. Tad, norint iš mažesnio stogo ploto sugeneruoti daugiau elektros energijos, reikėtų rinktis didesniu efektyvumu pasižyminčius saulės modulius.
Našumas
Išsamiau nesusipažinus, kaip veikia saulės moduliai, gali atrodyti, jog aukšta temperatūra – pastarųjų našumą skatinantis veiksnys. Iš tiesų, kuo aukštesnė temperatūra, tuo modulių našumas mažėja. Norint užtikrinti našų saulės elektrinės darbą ir esant karštesniam orui, rekomenduojama įranga, pasižyminti žemiausiu temperatūros koeficientu.
Saulės modulių gamybos technologija
Rinkoje populiariausi – kristalinio silicio (monokristaliniai arba polikristaliniai) moduliai. Mūsų tikslas – pasiūlyti klientams aukščiausios kokybės įrangą, tad „ViaSolis“ asortimente prieinami tik monokristaliniai moduliai, kurie, dėl tamsios spalvos, atrodo estetiškiau, o jų efektyvumas, išgaunamas iš tokio paties ploto, yra didesnis.
Garantinis laikotarpis
Estetika
Daliai klientų svarbu ne tik saulės elektrinės efektyvumas, bet ir estetika. Jeigu elektrinė bus montuojama gerai matomoje vietoje ir estetika Jums nėra paskutinėje vietoje, verta rinktis juodos spalvos saulės modulius. Vienas estetiškiausių, solidžiausiai atrodančių „ViaSolis“ sprendimų – monokristaliniai, juodos spalvos „Fullblack“ moduliai.
Kada yra rekomenduojami stiklas-stiklas saulės moduliai?
Mūsų asortimente rasite dvipusio veikimo (angl. Bifacial) stiklas-stiklas saulės modulių, pagamintų, pasitelkus inovatyvias ir didesnį efektyvumą užtikrinančias technologijas:
- Stiklas-stiklas modulių išskirtinumas – ne tik unikalus dizainas, bet ir inovatyvi, gamyboje naudojama „krašto sandarinimo“ technologija, užtikrinanti efektyvią apsaugą nuo UV saulės spindulių, drėgmės įsiskverbimo, amoniako ir druskos korozijos.
- Dėl vienodo storio gamyboje naudojamo priekinio ir galinio stiklo, stiklas-stiklas saulės moduliai yra mechaniškai stiprūs, pajėgūs efektyviai atlaikyti išorinės aplinkos jėgas (sniegą, vėją) bei temperatūrų svyravimą.
- Stiklas-stiklas moduliai, kurių maksimalus efektyvumas siekia net iki 21,5%, pasižymi lėtesne degradacija. Tad galėsite jaustis užtikrintai, kad net ir po 30 metų, Jūsų saulės elektrinė generuos nemažiau nei 87% elektros energijos.
Jei stogo plotas, kurį galite skirti saulės elektrinei, yra nedidelis, o poreikis energijos kiekio gamybai, priešingai, gana nemažas, „ViaSolis“ dvipusiai stiklas-stiklas saulės moduliai, neabejotinai būtų geriausias pasirinkimas.
Kodėl verta rinktis naujos kartos „Viasolis HJT“ stiklas-stiklas saulės modulius?
- Nauja technologija. HTJ fotovoltiniai moduliai pasižymi žemiausiu pramonėje temperatūriniu koeficientu, kas lemia 3,9 proc. daugiau pagaminamos energijos karštą dieną.
- Efektyvumas. 3% didesnis modulio efektyvumas, lyginant su įprastais standartinės technologijos moduliais, tai lemia 8% daugiau pagamintos saulės energijos tame pačiame plote per visą modulio gyvavimo laikotarpį.
- Atsparumas drėgmei. Stiklas-stiklas moduliai turi šimtaprocentinę apsaugą nuo drėgmės, o ši yra didžiausia grėsmė modulio ilgaamžiškumui. Nuolatinis vandens poveikis (lietus, sniegas, rasa) ilgainiui gali pažeisti modulio laminavimą ir puslaidininkius.
- Ergonomiškas dizainas. Moduliai yra simetriškos struktūros, todėl yra mažiau veikiami vėjo, statinių ir dinaminių apkrovų. Dėka ergonomiško dizaino ir ypatingos kraštų sandarinimo technologijos modulyje esantys puslaidininkiai išlieka apsaugoti visą modulio tarnavimo laikotarpį.
- Saugumas. Stiklas yra nedegi medžiaga, todėl stiklas-stiklas moduliai turi A degumo klasę, tai reiškia, kad jie yra saugesni, lyginant su moduliais, kurių galinė pusė pagaminta iš plastiko.
Kada yra rekomenduojami stiklas-plastikas saulės moduliai?
Kodėl verta rinktis stiklas-stiklas, o ne stiklas-plastikas saulės modulius?
Stiklas-stiklas moduliai, lyginant su stiklas-plastikas alternatyva, pranašesne tik mažesne kaina bei juodu dizainu, turi daug reikšmingų privalumų. Tai – galimybė naudoti dvipusio veikimo modulius, efektyvesnė elektros energijos gamyba, lėtesnis degradacijos procesas, ilgesnis tarnavimo laikas, mažesnė degumo klasė ir kita. Žemiau, remiantis įvairiais kriterijais, yra pateiktas stiklas-stiklas ir stiklas-plastikas modulių palyginimas.
- Stiklas-stiklas modulių pranašumą, lyginant su stiklas-plastikas moduliais, lemia gamyboje naudojamų medžiagų ilgaamžiškumas. Stiklas patikimai apsaugo modulį, neleisdamas į jį prasiskverbti drėgmei, UV spinduliams ir deguoniui – pagrindiniams faktoriams, galintiems nulemti modulio degradaciją. Stiklas-stiklas gerokai efektyviau nei stiklas-plastikas moduliai apsaugo energiją gaminančius fotovoltinius puslaidininkius nuo druskos, amoniako ir smėlio audrų.
- Didžiausias stiklas-stiklas saulės modulio privalumas – atsparumas mechaninėms apkrovoms. Priešingai nei stiklas-plastikas, stiklas-stiklas moduliuose fotovoltinė silicio celė yra struktūros viduryje: atstumas iki paviršiaus tiek viršuje, tiek apačioje yra toks pats. Tai leidžia išvengti termo-mechaninių apkrovų, galinčių sukelti fotovoltinių celių įtrūkimus.
- Stiklas yra 3 kartus geresnis šilumos laidininkas (0,98 W/m2K) nei plastikas (0,36 W/m2K). Dėl šios priežasties, stiklas-stiklas moduliai aušinasi geriau nei įprasti moduliai ir jų efektyvumas yra gerokai didesnis. Temperatūrai sumažėjus 1 C°, modulio efektyvumas išauga 0.42%.
- Ekonominis efektyvumas, vertinant kWh vienam investuotam eurui. Fotovoltinės pramonės patirtis patvirtina, jog vidutinis stiklas-plastikas modulio efektyvaus tarnavimo laikas siekia 12-15 metų. Tuo tarpu stiklas-stiklas saulės moduliai tarnauja net 30 metų. Tad energijos, pagamintos saulės elektrinėje su stiklas-stiklas moduliais, dėl ilgesnio jos tarnavimo laiko, kaina būtų net 2 kartus mažesnė.
- Stiklas, kitaip nei plastikas, yra nedegus, tad stiklo-stiklo moduliai yra atsparesni ugniai, nei standartiniai FV moduliai su plastikiniu galiniu sluoksniu.
Saulės modulių priežiūra
D.U.K.
Kokia taikoma garantija?
Produkto garantija apima modulio surinkimo darbą bei naudojamas medžiagas dėl kurių gedimo sutrinka sklandus modulio veikimas, gamintojas įsipareigoja pašalinti atsiradusį defektą ar pakeisti modulį nauju.
Efektyvumo garantija yra susijusi su gamintojo deklaruojamu modulio efektyvumu, praėjus tam tikram laikotarpiui po jo pajungimo. „ViaSolis“ įsipareigoja, jog, praėjus 30 metų, modulio efektyvumas, lyginant su pradiniu pajėgumu, išliks daugiau nei 87%
Kuo skiriasi monokristaliniai moduliai nuo polikristalinių modulių?
Gaminant saulės modulius, yra pasitelkiamos skirtingos technologijos. Šiuo metu rinkoje egzistuoja kristalinio silicio (monokristaliniai arba polikristaliniai) moduliai, iš kurių populiariausi monokristaliniai. Pagrindiniai šių rūšių modulių skirtumai išryškėja, vertinant efektyvumą, estetiką bei kainą. Tamsios spalvos monokristaliniai moduliai atrodo estetiškiau, o jų efektyvumas, išgaunamas iš tokio paties ploto, yra didesnis.
Polikristaliniai moduliai, dėl šviesiai mėlynos spalvos, stokoja estetikos, taip pat yra mažiau efektyvūs. Tiesa, šios rūšies modulių kaina yra žemesnė. Tiesa, pastarųjų našumas, lyginant su monokristaliniais, efektyviai dirbančiais karštu oru, pasireiškia, esant apniukusiam orui bei vidutinei temperatūrai.
Kokiomis savybėmis išsiskiria stiklas-stiklas saulės moduliai?
Dvipusiai fotovoltiniai moduliai
Pasitelkus „Bifacial“ technologiją pagaminti stiklas-stiklas moduliai elektros energiją generuoja, naudodami abi puses. Tai reiškia, jog elektros energija yra generuojama ne tik iš saulės šviesos, gaunamos tiesiogiai, bet taip pat ir atspindžių (stogo, žolės, sniego, smėlio ir kt. Paviršių). Šią technologiją turintys įrenginiai yra idealus sprendimas visų tipų saulės elektrinėms: šlaitiniams/plokščiams/daugiašlaičiams namų stogams bet efektyviausia kalbant apie antžemines saulės elektrines. Lyginant standartinius ir modulius su dvipusiu veikimu, pasirinkus pastaruosius, per metus antžeminės saulės elektrinės gali sugeneruoti net iki 25% didesnio kiekio energijos.
Gamybos technologijomis
„ViaSolis“ stiklas-stiklas saulės moduliai gaminami naudojant „Half-cut“ technologiją, kai elementai, esantys moduliuose, padalinami per pusę, taip sudaromos palankios sąlygos didesnio elektros energijos kiekio gamybai, net ir esant menkesniam apšvietimui ar pasireiškus kitiems nepalankiems veiksniams (pavyzdžiui, rūkas, debesuotumas). Sumažinus atskirų komponentų dydį, padidinamas jų atsparumas termo-mechaniniam pažeidimams (įtrūkimams, skilimams, lūžiams, ir pan.) bei prailginama eksploatacijos trukmė. „ViaSolis“ stiklas-stiklas saulės moduliai dėl dvigubai didesnio jungčių kiekio, išlaiko didesnį našumą ir esant daliniam šešėliui.
POE laminavimo plėvelė
Laminavimo plėvelė, naudojama elementų sujungimui bei jų apsaugai nuo neigiamo išorės poveikio – neįgudusia akimi neretai sunkiai pastebima, bet, kalbant apie modulio ilgaamžiškumą bei efektyvumą, labai svarbi detalė. Mūsų0 asortimente esantys stiklas-stiklas moduliai padengiami POE laminavimo plėvele, išsiskiriančia ypatingu atsparumu karščiui, UV šviesai ir aplinkos poveikiui. Tai – gerokai didesnį saulės modulių našumą bei efektyvumą išlaikyti padedantis produktas, lyginant su rinkoje vis dar dominuojančiomis etileno-kovinilacetato (EVA) plėvelėmis. Neapsirikite, EVA plėvelės iki šiol yra populiarios saulės modulių gamyboje, ne todėl, kad išsiskiria itin geromis savybėmis, o tik dėl ekonomiškumo. Modulio efektyvumą neigiamai veikia ir EVA plėvelės savybė pageltonuoti, pasireiškianti maždaug per 4-6 metus nuo eksploatacijos pradžios. O plėvelėje esanti chlorido rūgštis, kuri reaguoja su vandeniu ilgainiui pradeda graužti modulio viduje esančią celę, taip sumažinant energijos gamybą.
Garantija
„ViaSolis“ stiklas-stiklas moduliams yra taikoma 30 metų produkto bei 30 metų efektyvumo garantija, užtikrinanti net 88% modulių efektyvumą, praėjus minėtam laikotarpiui nuo modulių pajungimo.
Kokiomis savybėmis išsiskiria stiklas-plastikas saulės moduliai?
„PERC Shingled“ technologija
Mūsų asortimente esančių stiklas-plastikas (dar kitaip vadinami „Full-black“) modulių gamyboje pasitelkiama viena moderniausių „PERC Shingled“ technologijų. Šios gamybos technologijos esmė – išgauti didžiausią elektros energijos kiekį iš mažiausio ploto, todėl modulyje esančios celės pjaustomos ne į 2, bet 5 arba 6 dalis ir kurios perdengiamos tarpusavyje. Dėl didesnio sekcijų kiekio, užtikrinamas maksimalus našumas, net ir tam tikru kampu krentant šešėliui, tad patirsite mažesnius šešėliavimo nuostolius.
Laminavimo plėvelė
Kaip ir stiklas-stiklas, „ViaSolis“ stiklas-plastikas moduliai taip pat padengiami POE laminavimo plėvele, kurios privalumus, lyginant su anksčiau naudotomis alternatyviomis medžiagomis, jau plačiau aptarėme.
Ilgalaikės garantijos
„ViaSolis“ stiklas-plastikas moduliams yra taikoma 25 metų produkto bei 30 metų efektyvumo garantija, užtikrinanti net 84,8% modulių efektyvumą, praėjus minėtam laikotarpiui nuo saulės elektrinės pajungimo.
Parašykitemums
Svarstote, kuri technologija būtų geriausia būtent Jums? Susisiekite su mumis! Profesionaliai patarsime, kaip išsirinkti tinkamą sprendimą bei padėsime parinkti fotovoltinės instaliacijos galią pagal individualius Jūsų poreikius.