Parama EV įkrovimo stotelėms

Elektromobilių įkrovimo stotelių parama jau prasidėjo!

Pats laikas įsirengti privačias elektromobilių įkrovimo prieigas teikiant paraiškas finansavimui gauti

Lietuvos energetikos agentūra ragina gyventojus teikti paraiškas daliniam patirtų išlaidų kompensavimui gauti, įsirengiant elektromobilių nuosavas įkrovimo stoteles. Paraiškas galima teikti iki 2024 m. rugsėjo 30 d., pagal atnaujintas po ankstesnio kvietimo ir daug palankesnes finansavimo sąlygas.

40 milijonų Eur

Valstybės paramai skirta suma

3,7 – 22 kW

Fizinių ir juridinių asmenų leistina galia EV įkrovimo stotelėms

30 – 60%

finansavimo intensyvumas.

2024 m. rugsėjo 30 d.

Paraiškos priimamos, kol pakaks skirtų lėšų, bet ne ilgiau kaip iki nurodytos datos.
Viasolis

Kas gali pasinaudoti parama elektromobilių įkrovimo stotelėms?

 1. Fiziniai asmenys, norintys įsirengti įkrovimo stotelę individualiuose namuose/soduose (įkrovimo prieigų suminė galia nedidesnė arba lygi 11 kW). Finansuojama dalis iki 40 procentų išlaidų.
 2. Fiziniai asmenys, norintys įsirengti įkrovimo stotelę individualiuose namuose/soduose (įkrovimo prieigų suminė galia yra didesnė už 11 kW, bet nedidesnė arba lygi 22 kW). Finansuojama dalis iki 30 procentų išlaidų.
 3. Fiziniai asmenys, norintys įsirengti įkrovimo stotelę daugiabučiame name ar daugiabučio namo sklype (įkrovimo prieigų suminė galia nedidesnė arba lygi 11 kW). Finansuojama dalis iki 60 procentų išlaidų.
 4. 4. Fiziniai asmenys, norintys įsirengti įkrovimo stotelę daugiabučiame name ar daugiabučio namo sklype (įkrovimo prieigų suminė galia yra didesnė už 11 kW, bet nedidesnė arba lygi 22 kW). Finansuojama dalis iki 45 procentų išlaidų.
Kas gali pasinaudoti elektromobilių įkrovimo stotelėmis?

Elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo reikalavimai

Įrengimo stotelių reikalavimai
 • Privaloma diegti tik naują anksčiau nenaudotą įrangą ir su ja susijusius komponentus, montuojant tik pagal gamintojo nurodomą instrukciją.
 • Įrengiamos elektromobilių įkrovimo stotelės privalo atitikti ne žemesnę kaip IK-08 klasę bei ne žemesnę kaip IP-54 atsparumo dulkėms ir drėgmei klasę.
 • Kompensuojama tik kintamosios srovės (AC) stotelės turinčios prieigą.
 • Įrengta stotelė turinti prieigą (įtraukiant dinaminio galios (apkrovos) valdymo skaitiklį) turi garantuoti dinaminio galios valdymo funkcijos veikimą (įrengiant stotelę su dinaminio galios valdymo funkcija).

Daugiau apie kvietimo sąlygas ir reikalavimus sužinosite čia.

Skirtingos elektromobilių įkrovimo stotelių finansuojamos sumos

 • 947,80 EUR, kai stotelė įrengta ant žemės ir prieigos galia yra nedidesnė arba lygi 11 kW.
 • 831,37 EUR, kai stotelė įrengta ant sienos arba gatvių apšvietimo infrastruktūroje ir prieigos galia yra nedidesnė arba lygi 11 kW.
 • 1598,33 EUR, kai stotelė įrengta ant žemės ir stotelės suminė prieigų galia yra didesnė už 11 kW, bet nedidesnė arba lygi 22 kW.
 • 1118,98 EUR, kai stotelė įrengta ant sienos ir stotelės suminė prieigų galia yra didesnė už 11 kW, bet nedidesnė arba lygi 22 kW.
Stotelių finansavimas

Skirtingos elektromobilių įkrovimo stotelių finansuojamos sumos

Elektromobilių krovos stotelės - Viasolis
 1. Finansavimas taikomas ir nuo 2023 m. balandžio 1 d. įsirengtoms prieigoms, kurios atitinka paraiškos sąlygas, nuo ankstesnių kvietimų pabaigos.
 2. Vieno pareiškėjo teikiamų paraiškų skaičius neribojamas, taip pat kaip ir įrengiamų prieigų bei objektų, kuriuose jos įrengiamos.
 3. Paraiškas gali teikti ir tie, kas nuomojasi ar panaudos pagrindais valdo nekilnojamo turto objektą, taip pat fiziniai asmenys, vykdantys veiklą žemės ūkio sektoriuje.
 4. Finansavimo intensyvumas taikomas:
  – Įkrovimo stotelės įsigijimo išlaidoms,
  – Dinaminės galios valdymo įrangos įsigijimo išlaidoms,
  – Papildomų priedų įsigijimo išlaidoms,
  – Montavimo darbų išlaidoms.

Viasolis pasiūlymas​​

ViaSolis specialistai turi paruošę profesionalius sprendimus, norintiems pasinaudoti šiuo finansavimu. Siūlome gyventojams įsirengti prieigas su profesionalų pagalba, konsultavimu bei visais montavimo darbais.

 

 • Viena „Fusion Solar“ aplikacija tiek saulės elektrinei, tiek elektromobilių įkrovimo stotelėms;
 • Galimybė krauti elektromobilį nemokamai nuo saulės elektrinės;
 • Įkrovimo stotelės dizainas suderintas su Huawei saulės elektrinės komponentais (inverteris, baterija).
Viasolis

Elektromobilių įkrovimo
stotelių įrengimas

1 žingsnis

Profesionali konsultacija

ViaSolis specialistai suteiks išsamią konsultaciją, kurios metu parinks tinkamą įkrovimo stotelę pagal leistinąją Jūsų įvado galią ir turimą elektromobilį. Jei reikės pagalbos, padėsime užpildyti paramos paraišką per informacinę sistemą.
Paraiškos teikiamos internetu užpildant paraiškos formą.

2 žingsnis

Individualus pasiūlymas

Įvertinus galimybes pateikiamas tinkamiausias įkrovimo stotelės sprendimas, atitinkantis Jūsų individualius namų poreikius.

3 žingsnis

Įkrovimo stotelės įrengimas

Pasitvirtinus pasiūlymą ir pasirašius rangovo sutartį galima pereiti prie sekančio etapo – montavimo datos ir laiko derinimo. Įprastai įkrovos stotelę įrengiame greičiau nei per 30 dienų.

4 žingsnis

Dokumentų teikimas

Gavus Agentūros patvirtinimą dėl skiriamo finansavimo galima pateikti mokėjimo prašymus su prieigos (-ų) įrengimą patvirtinančiais dokumentais. Mokėjimo prašymai bus tikrinami ir vertinami ne ilgiau nei 60 darbo dienų.

5 žingsnis

Paramos gavimas

Lietuvos energetikos agentūrai patvirtinus mokėjimo prašymą, kompensuojamos lėšos bus pervedamos per 10 darbo dienų.

Viskas iš vienų rankų

Mūsų patyrusių specialistų komanda mielai Jums patars rūpimais klausimais ir greitai bei profesionaliai įvertins Jūsų galimybes turėti nuosavą saulės elektrinę. Jei norite tapti gaminančiu elektros vartotoju jau dabar, kreipkitės:

  Gyvas pokalbis

  Skambinti Skaičiuoti