Saulės elektrinės įrengimas
Pradinis » Saulės elektrinės įrengimas
Saulės elektrinės įrengimas
Saulės energija jūsų namams - žingsnis po žingsnio link nepriklausomybės
Saulės energijos naudojimas namų ūkiuose gali sumažinti elektros sąskaitas iki minimumo. Šiuo metu, kai elektros kaina nepastovi, galimybė būti nepriklausomiems nuo rinkos svyravimų yra labai patraukli.
Be to, kadangi sumontuota elektrinė per metus neretai pagamina energijos perviršį, tai bus labai naudinga investicija ir ilguoju laikotarpiu. Tuo metu, kada elektrinės pajėgumas sumažėja (žiemą ar debesuotomis dienomis), jūs turėsite pasaugotos elektros rezervą tinkle ir galėsite ją susigrąžinti už žymiai mažesnį tarifą.
Skaičiavimai rodo, kad naujos kartos Via Solis moduliai elektrą gamins vidutiniškai ~0,04 EUR/kWh kaina, todėl saulės elektrinės įrengimas labai apsimoka. Iš tinklo perkama elektra Lietuvoje yra bent kelis kartus brangesnė, tad jūs taupysite kiekvieną dieną!
Nuo ko pradėti norint įsirengti saulės elektrinę?
Jeigu kyla klausimas kaip įsirengti saulės elektrinę, turime jums keletą patarimų, nuo ko pradėti. Pirmiausia reikia pasirinkti tinkamą vietą.
Dažniausiai saulės elektrinė montuojama ant stogo, tačiau reikia įvertinti tam tikrus jo techninius parametrus – kryptį bei plotą. Montavimas apsimoka, jeigu stogas nėra nukreiptas į šiaurę ir turi pakankamą paviršiaus plotą. Kitu atveju geriausias sprendimas yra montavimas ant žemės. Jei ant pasirinktos vietos nekrenta šešėlis, tuo atveju efektyvumas gali būti kone identiškas ar net aukštesnis už elektrinės, kurią sumontuotumėte ant stogo.
Toliau galite įvertinti savo elektros energijos vartojimo poreikius. Jūsų investicija bus naudinga, jeigu per mėnesį suvartojate 200 kWh ar daugiau elektros energijos. Neretai vartotojų poreikiai išauga, kai jie gali naudoti pigią elektros energiją, nes nebereikia varžyti poreikių. Be to, apgalvoti reikėtų ir ar artimiausiu metu neplanuojate didinti savo poreikių: prisijungti elektros energijos kaupiklius ar įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelės, šilumos siurblio.
Prieš įsigydami saulės elektrinę išsiaiškinkite, koks elektros įvadas yra jūsų namuose ir ar jo parametrai atitinka elektros energijos tiekėjo (ESO) nustatytas technines sąlygas. Vienfazis įvadas leidžia turėti iki 3,6 kW galios elektrinę, o trifazis – mažesnio arba tokio paties galingumo, kaip ir pats įvadas sistemą. Pasitikrinti maksimalią įvado galią galite paskambinę į ESO arba per jų savitarnos sistemą.
Dabar belieka pasidomėti prijungimo sąlygomis ir APVA parama. ESO prijungimo sąlygas galite gauti pateikę prašymą tapti gaminančiu vartotoju per ESO savitarną. Tai yra mokama, tačiau būtina paslauga norint gauti APVA paramą saulės elektrinei. Na, o daugiau apie APVA kompensacijos dydžius ir gavimo sąlygas Jūsų individualiu atveju galite sužinoti susisiekę su Via Solis specialistais.
Kur galima įsirengti saulės elektrinę?
Dažniausiai saulės elektrinės montavimas atliekamas arba ant stogo, arba ant žemės.
Kiekvienas iš būdų turi savo privalumų ir trūkumų.
Saulės elektrinė ant šlaitinio stogo
Šlaitinio stogo atveju, saulės elektrinė gali būti montuojama ant vieno arba kelių šlaitų, tam kad būtų išgautas kuo didesnis efektyvumas. Montavimo sistemos lengvai pritaikomos skirtingoms stogo dangoms, čerpėms, skardai, banguotiems lakštams ar bitumui, ir visiškai jų nepažeidžia.
Saulės elektrinė ant plokščio stogo
Įrengiant saulės elektrinę ant plokščio stogo, vienas esminių privalumų, kad ją galima pasukti reikiamu kampu ir montuojama be jokio gręžimo į stogo dangą, nes tvirtinimui naudojami specialūs balastai.
Saulės elektrinė ant žemės
Tačiau, jeigu tokios techninės galimybės nėra, sistema gali būti įrengta ir ant žemės, bet kurioje laisvoje sklypo vietoje. Antžeminė saulės elektrinė leidžia pasirinkti lankstesnį išdėstymą, todėl paprasčiau parinkti tinkamiausią pakreipimo kryptį ir posvyrio kampą, kad į modulius tektų kuo daugiau šviesos. Toks sprendimas geriau tinka ten, kur yra didelis sklypo plotas arba kai stogas neatitinka poreikių. Dėl brangesnių tvirtinimo konstrukcijų, montavimas ant žemės gali kainuoti iki 15 % daugiau nei saulės elektrinės montavimas ant stogo.
Ar įmanoma įsirengti saulės elektrinę pačiam?
Nors techniškai tai yra įmanoma, tačiau dažnai geriau dėl to kreiptis į specialistus. Saulės elektrinės projektavimas ir statyba yra labai techniškos, sudėtingos, o kartais net ir pavojingos užduotys.
Norint gero rezultato reikia aukščiausio lygio išmanymo elektros sistemose, mokėti skaityti brėžinius, žinoti apie dokumentaciją ir darbų saugą. Tai susiję su sudėtinga pastatų bei elektros inžinerija, projektavimu ir naujausiomis saulės elektrinių technologijomis.
Atskiro dėmesio vertas darbas su aukštos įtampos sistemomis, kur kyla didelė rizika. Dažnu atveju geriausia bus kreiptis į Via Solis komandą, kuri pasirūpins profesionalia ranga bei efektyviai įgyvendins projektą nuo A iki Z.
Tačiau nusimanantiems šioje srityje galime pasiūlyti sukomplektuoti sistemą ir ją pristatyti paruoštą sumontavimui, su instrukcija bei pajungimo schema. Net ir sumontavę įrangą patys, jūs gaunate beveik visas garantijas:
- Saulės moduliams – 30 metų;
- Inverteriui (įtampos keitikliui) – 10 metų;
- Tvirtinimo konstrukcijai – 10 metų.
Tačiau montuodami patys neteksite 5 metų garantijos montavimo darbams, kurią suteiktų Via Solis komanda.
Kiek trunka įsirengti saulės elektrinę su Via Solis komanda?
Dažniausiai daugiausiai laiko užima ne įrengimas, o dokumentacija, patvirtinimų gavimas iš atsakingų institucijų – APVA bei ESO. Pavyzdžiui, apie 8 dienas trunka kol ESO pateiks sąlygas apie prijungimą prie tinklo, 30 dienų – kol APVA patvirtins paramos suteikimą, net iki 60 dienų – kol kompensacija bus išmokėta. Išlikite kantrūs viso proceso metu. Via Solis komanda darbams paprastai pasiruošia vos per keletą dienų.
Patys ant stogo montuojamos saulės elektrinės įrengimo darbai dažniausiai trunka 1-2 dienas. Visgi, konkretūs terminai gali būti individualūs ir priklauso nuo montavimo projekto dydžio bei papildomų kliūčių. Apie konkrečią trukmę galėsime informuoti prieš pradėdami darbus, o po jų atlikimo per 1-2 dienas priduosime ESO bei APVA reikalingus dokumentus.
Svarbu paminėti ir tai, kad kiek ilgiau montavimas trunka, jeigu pasirenkate elektrinę įsirengti ant žemės arba vietoje stogo dangos.
Nuo ko priklauso saulės elektrinės montavimo darbų kaina?
Montavimo išlaidoms didžiausią įtaką daro pačios stogo dangos tipas (čerpės, bituminė danga, trapecinė skarda…). Pavyzdžiui, jeigu stogas yra čerpinis, reikia kiekvieną čerpę nuimti, ją išfrezuoti, pritvirtinti prie jos laikiklį ir vėl ją uždėti. Tai daugiau laiko ir darbo reikalaujantis procesas nei, pvz., laikiklių tvirtinimas prie skardinės stogo dangos.
Nemažą įtaką daro ir tai, kur pasirenkate ją montuoti – ant stogo, ant žemės ar integruojant į stogą. Kaip jau minėjome, brangesnės konstrukcijos ir sudėtingesnis darbas lemia, kad susidaro maždaug tokie kainų skirtumai, lyginant su įprastais montavimo darbais ant stogo:
- Iki 15 %, jei elektrinė statoma ant žemės;
- Iki 40 %, jei elektrinė statoma vietoje stogo dangos
Kreipkitės į Via Solis komandos specialistus ir jie patars koks montavimo būdas jums tinkamiausias ir kokia galėtų būti montavimo darbų kaina.
Saulės elektrinės įrengimo etapai
Saulės elektrinės įrengimas yra procesas, kuris vyksta žingsnis po žingsnio. Visas proceso eiliškumas atrodo taip:
Kokį optimalų saulės elektrinės kampą pasirinkti?
Optimalus pasvirimo kampas užtikrina didžiausią elektrinės efektyvumą ištisus metus. Toks sprendimas leidžia saulės moduliams generuoti maksimaliai daug energijos.
Idealiu scenarijumi saulės moduliai pakreipiami 30-40 laipsnių kampu pietų, pietryčių arba pietvakarių kryptimi. Tiesa, neblogas efektyvumas pasiekiamas ir ant rytų ar vakarų kryptimi pakreipto stogo, mažiausiai tinkama šiaurės kryptis. Pastatant modulius nurodytu kampu (30 – 40 laipsniais), jie gali gauti didžiausią saulės spinduliuotę tiek vasaros, tiek žiemos mėnesiais. Tačiau tikslus optimalus kampas gali skirtis priklausomai nuo konkrečios Lietuvos vietos ir kitų veiksnių, pavyzdžiui, šešėliavimo ir vietos oro sąlygų.
Net, jeigu nėra galimybės pastatyti konstrukciją idealiai optimaliu kampu, finansiškai vis tiek gali labiau apsimokėti rinktis elektrinę montuoti ant stogo, o ne ant žemės. Investavę į kelis papildomus modulius turėtumėte tokį patį našumą (net su mažesniu efektyvumu), tačiau neišleisite tiek daug, kiek montuodami ant žemės.
Via Solis specialistai įvertins visas galimybes bei pasiūlys tinkamiausią sprendimą Jūsų saulės elektrinei!
Parašykitemums
Parašykite mums, nes mes norime jums papasakoti, kaip teisingai pasirinkti saulės sprendimus jūsų namams ar verslui. Atsakome per kelias valandas!