Saulės elektrinės namams
Pradinis » Saulės elektrinės namams
Saulės elektrinės
namams privalumai
Mažesnės sąskaitos
už elektros energiją
Saulės elektrinės namams įsirengimas – sprendimas, leidžiantis džiaugtis vidutiniškai 3-5 kartus mažesne kaina už suvartotą energiją.
Greitas projekto
atsiperkamumas
Ilgaamžiškumas
Priėmę teisingą sprendimą dabar, visais šio projekto įgyvendinimo privalumais džiaugsitės ilgai. Vidutiniškai saulės elektrinės tarnavimo laikas siekia net 25-30 metų.
Tvarumas
Rinkdamiesi „žaliąją“, atsinaujinančią saulės energiją, gaunate ne tik įvairiapusę asmeninę naudą, bet ir įdedate reikšmingą indėlį į tvaresnę aplinką visų mūsų.
Valstybės
finansavimas
Saulės elektrinės įrengimas
„Via Solis“ – patikimas, patyręs Jūsų partneris, pasitelkiant saulės energiją savo reikmėms
15 metų patirtis
Profesionalumas bei efektyviausi sprendimai, įrengiant įvairių tipų ir galios saulės elektrines.
Daugiau nei 3000
laimingų klientų
Mūsų klientų, besidžiaugiančių mažesnėmis sąskaitomis ir kitais saulės elektrinių privalumais, statistiką galite papildyti ir Jūs.
30 MGW
Per mūsų veiklos laikotarpį bendra „Via Solis“ komandos instaliuotų objektų galia visoje Lietuvoje.
Skaičiuoklė
SAULĖS ELEKTRINĖS GALIOS IR KAINOS SKAIČUOKLĖ
Savo elektrinės galią ir jos preliminarią kainą galite sužinoti įvertinę sunaudojamą energijos kiekį kWh arba patiriamas sąnaudas Eur.
Saulės elektrinės efektyvumo skaičiuoklė
Preliminari saulės elektrinės kaina su valstybine parama:
Be paramos:
Norėdami gauti dar tikslesnį paskaičiavimą įveskite papildomus duomenis:
Išsamesnė skaičiuoklėpasiūlymą dar šiandien!
Saulės elektrinės su paskola
Įsigykite saulės elektrinę išsimokėtinai
išskirtinėmis sąlygomis.
Saulės elektrinių tipai
Ant šlaitinio stogo
Saulės elektrinė ant šlaitinio stogo – efektyviausias sprendimas, kurį, esant galimybėms, rekomenduojame savo klientams. Sumontavus modulius ant 30-40 laipsnių nuolydžio stogo,
orientuoto į pietinę pusę, 1 kW galios saulės elektrinė per metus vidutiniškai pajėgi sugeneruoti net
1000 kWh .
Ant plokščio stogo
Saulės elektrinė ant plokščio stogo. Naudojant specialias konstrukcijas, leidžiančias modulius
pasukti reikiama, optimaliausią saulės energijos gamybą užtikrinančia kryptimi, efektyviai galima
„įdarbinti“ ir plokščią stogą. Tai – saulės elektrinių tipas, kurį galima pritaikyti tiek individualiuose
namuose, tiek daugiabučiuose.
Ant žemės
Saulės elektrinės ant žemės – optimaliausias sprendimas saulės elektrinės įrengimui, kai stogo
plotas reikiamos galios elektrinei yra per mažas ar konstrukcija dėl tam tikrų priežasčių netinkama.
Specialios antžeminės konstrukcijos leidžia modulius pasukti reikiama kryptimi, išgaunant
optimaliausią pasvirimo kampą. Tai, nepaisant išorinės aplinkos veiksnių, užtikrina efektyviausią
energijos gamybą.
Koks yra saulės elektrinės veikimo principas?
Saulės elektrinės veikimo principas klientams, pirmą kartą susiduriantiems su šiuo projektu, gali pasirodyti sudėtingas. Tiesa, ne tik atsakymas į klausimą, kaip veikia saulės elektrinės, bet ir pastarosios įrengimas yra gerokai paprastesnis. Saulės moduliai, pritvirtinti ant stogo (šlaitinio, plokščio) ar, naudojant specialias konstrukcijas, ant žemės, sugeria saulės energiją, paversdami ją pastovia elektros srove. Vėliau savo funkciją, be kurios saulės teikiama energija negalėtų būti „pažabota“ Jūsų asmeninėms ar verslo reikmėms, atlieka kitas svarbus saulės jėgainės komponentas – inverteris (įtampos keitiklis), konvertuojantis pastovią elektros srovę į kintamą, tinkamą elektros tinklui.
Saulės jėgainėje pagaminta elektros energija yra panaudojama buitinių prietaisų veikimui (momentinis suvartojamas) bei kitoms Jūsų reikmėms, kurioms yra reikalinga elektra. Elektros energijos perteklius gali būti nemokamai saugomas papildomai įrengtuose energijos kaupikliuose – baterijose, o, jų neturint nesant arba pilnai užpildžius, už tam tikro dydžio mokestį, perduodamas pasaugojimui į ESO (Elektros sistemų operatoriaus) tinklus.
D.U.K.
Kokius darbus klientui reikėtų padaryti, prieš kreipiantis į „Via Solis“ dėl saulės elektrinės įrengimo?
Patikėjus saulės elektrinės namams įrengimą „Via Solis“ komandai, viskuo, pradedant projekto parengimu ir baigiant reikiamų dokumentų pridavimu, pasirūpinsime mes. Tiesa, yra pora užduočių, kurias, siekiant paspartinti saulės elektrinės darbus, nepriklausančius nuo tai atliekančios įmonės, derėtų atlikti iš anksto.
- Kreipkitės į ESO, savitarnoje pateikdami atitinkamą prašymą dėl gaminančio vartotojo prisijungimo sąlygų gavimo. Šis procesas gali trukti iki 40 kalendorinių dienų, o, esant didesniam paraiškų kiekiui, ir ilgiau, tad šiuo klausimu svarbu pasirūpinti iš anksto.
- Jei planuojate įsirengti didesnio galingumo saulės elektrinę nei leidžia esamos techninės galimybės, rekomenduojama iš anksto pasididinti įvado galingumą.
Kokio stogo ploto reikia, norint įsirengti saulės elektrinę?
Preliminariai skaičiuojama, jog, norint įrengti 1 kW saulės modulių, reikia apie 5,5 m2 stogo ploto. Tiesa, vertinant šį rodiklį, svarbu atsižvelgti į stogo tipą. 10 kW galios saulės elektrinei, montuojamai ant šlaitinio stogo, pakanka 55-60 m2 ploto. Tuo tarpu, kalbant apie plokščią stogą, ant kurio modeliai yra montuojami eilėmis, darant tarpus, ploto reikia gerokai daugiau, mažiausiai – 100 m2.
Ką svarbu žinoti apie valstybės paramą saulės elektrinės įrengimui?
Nuo ko priklauso saulės elektrinės kaina?
Saulės elektrinės kaina priklauso nuo įvairių veiksnių: pasirinktos įrangos, elektrinės galios, montavimo ypatumų (modulių montavimo vieta – ant žemės/ant stogo, stogo tipas – plokščias/šlaitinis, dangos rūšis ir kita).
Nors galingesnės saulės elektrinės projektas pareikalauja didesnių investicijų, vertinant 1 kW kainą, tokia elektrinė yra pigesnė. Galiausiai, klientai, pasinaudoję APVA parama, už saulės elektrinės įrengimą sumoka vidutiniškai 30-35 proc. mažiau.
Įvardinti konkrečią saulės elektrinės kainą, įvertinus individualią situaciją, gali „Via Solis“ specialistai.
Į ką atsižvelgti, renkantis optimaliausią saulės elektrinės galingumą individualiu atveju?
Pagrindinis kriterijus, renkantis būsimos saulės elektrinės galingumą – per metus patiriamos ar planuojamos patirti (kalbant apie dar tik statomus projektus) elektros energijos sąnaudos. Jei žinoma apie elektros energijos augimo poreikį ateityje, derėtų atsižvelgti ir į šį niuansą. Klientams, vykdantiems tam tikrą veiklą ir dėl to susiduriantiems su didesniu elektros energijos poreikiu, rekomenduojame pasidomėti saulės elektrinės verslui įrengimu.
Mes, atsižvelgdami į faktą, jog oro sąlygos maksimaliai elektros energijos generacijai kiekvienais metais skiriasi, o ir elektrinės efektyvumas ilgainiui mažėja, savo klientams rekomenduojame rinktis šiek tiek didesnės galios saulės elektrinę nei esamas/planuojamas metinis elektros sunaudojimas. Toks sprendimas, lyginant su jau pastatytos saulės elektrinės galios didinimu – finansiškai naudingesnis sprendimas.
Ar saulės elektrinė – efektyvus sprendimas, atsižvelgiant į Lietuvos klimato sąlygas?
Saulės gamybai Lietuvoje palankiausias metas – kovo-spalio mėnesiai, kai 1 kW galios saulės elektrinė, sumontuota idealiomis sąlygomis (tai yra – šlaitinis, į pietus nukreiptas stogas, pasviręs apie 30-40 laipsnių), pagamina apie 1000 kWh per metus. Tokios energijos gamybos mastų, įsirengus tinkamos galios elektrinę, įprastai pakanka, nepaisant to, jog tamsiuoju metu (lapkritį-vasarį) energijos generacija yra minimali.
Nesant aptartų idealių sąlygų saulės modulių montavimui (nepalanki stogo kryptys, medžiai ar kiti, šešėlį metantys objektai), „Via Solis“ specialistai, siekdami užtikrinti maksimalų galimą Jūsų saulės elektrinės efektyvumą, pasitelkia tokius techninius sprendimus, kaip, pavyzdžiui, optimizuotos saulės elektrinės įrengimas.
Kaip saulės elektrinė padeda sutaupyti?
Naudojimasis saulės elektrinės pagaminta energija Jums nieko nekainuoja. Vienintelis mokestis, kurį turi mokėti gaminantys vartotojai – elektros pasaugojimas ESO tinkle, kurio kaina priklauso nuo pasirinkto plano.
Parašykitemums
Parašykite mums, nes mes norime jums papasakoti, kaip teisingai pasirinkti saulės sprendimus jūsų namams ar verslui. Atsakome per kelias valandas!