Toliau vystome KTU projektus

Toliau vystome KTU projektus

Saulės elektrinės yra sumanus sprendimas ne tik privatiems asmenims ar verslui, bet ir, pavyzdžiui, mokslo įstaigoms. Mūsų įmonė tęsia sėkmingą bendradarbiavimą su Kauno Technologijos Universitetu (KTU) ir Kaune ant mokslo įstaigos pastatų stogų sumontavo dar daugiau pažangių modulių. 

Šiais metais vykdyta saulės elektrinių plėtra yra projekto „Atsinaujinančių energijos išteklių diegimas KTU studentų miestelio pastatuose“ dalis. Via Solis ant įvairių universiteto pastatų suprojektavo ir sumontavo saulės elektrines, kurios elektros energijos generaciją padidino dar 450 kw. Naujos kartos fotovoltinės elektrinės sumontuotos net ant keturių KTU universiteto studentų miestelio pastatų stogų: Radvilėnų pl. 19 (Cheminės technologijos fakultetas), Studentų g. 54 (leidykla „Technologija“), Studentų g. 56 (Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas) ir K. Baršausko g. 59 (KTU „Santakos“ slėnis).

Norime atkreipti dėmesį, jog įvykdžius šį projektą  įgyvendintas ne tik vienas pagrindinių KTU tikslų sutaupyti gaunant elektros energiją iš saulės, bet ir prisidedama prie Europos Komisijos komunikato „Žaliasis kursas“ ir LR Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo įgyvendinimo. Skaičiuojama, kad CO2 emisija sumažės 315 tonų per metus. Taip bus sumažintas poveikis aplinkai ir klimato kaitai.

Primename, kad tai jau ne pirmas KTU žingsnis į „žaliąją“ energetiką – užpernai KTU mokslininkai kartu su Via Solis komanda sukūrė ir praktiškai pritaikė modernią atsinaujinančių energijos šaltinių sistemą. Unikalus projektas pelnė pasaulinį įvertinimą „Energy Globe Award“ apdovanojimuose. Dėl tokio pripažinimo varžėsi pustrečio tūkstančio inovatyvių idėjų iš daugiau kaip 180 pasaulio šalių.

Gyvas pokalbis

Skambinti Skaičiuoti