Tarptautinio įvertinimo sulaukęs projektas

Tarptautinio įvertinimo sulaukęs projektas

„Via Solis“ inžineirių komanda suprojektavo ir įrengė unikalų atsinaujinančios energetikos sprendimą apjungiantį geoterminės ir fotovoltinės technologjų privalumus. Projektas yra iškirtinis ne tik Lietuvos, bet ir Europos mastu. Kuo šis projektas išskirtinis ir dėl kokių sprendimų kartu su mokslininkų komanda sulaukėme prestižinio tarptautinio apdovanojimo? 

Kauno Technologijos Universiteto (KTU) Statybos ir Automatikos fakultetų šildymui ir šaldymui įrengėme bendrą sistemą „varomą” 170Kw galios Viessmann geotermijos siurbliu. Sistemos balansavimui įrengėme 500m3 požeminę talpyklą pertekliniam šalčiui ir šilumai kaupti. Elektros poreikį užtikrina geriausius sprendimus turinti 300 kW saulės elektrinė: elektrą gamina išskirtinio ilgaamžiškumo „Via Solis“ moduliai ir „Solar Edge“ keitiklių sistema.
Esame dėkingi KTU už galimybę įgyvendinti įdėjas ir visiems partneriams prisdėjusiems prie sėkmingo rezultato:

SolarEdge,
Viessmann,
UAB Dabingė,
UAB Eltalis,
UAB Autokausta.

Unikalios idėjos modernizuoti KTU šilumos ir elektros ūkį autoriai dr. Jonas Vanagas ir dr. Jurgita Černeckienė panaudojo inovatyviausius sprendimus.Šis projektas, atrinktas iš beveik 2500 darbų iš daugiau nei 180 pasaulio šalių, buvo pristatytas pasaulinei visuomenei specialiai organizuotame renginyje. KTU pateko tarp jaunimo kategorijos finalininkų už „Energy Globe“ – žinomiausią pasaulyje aplinkosaugos prizą.

Plačiau apie projektą ir inovatyvius sprendimus.

Gyvas pokalbis

Skambinti Skaičiuoti