Elektrinės įrengimo etapai. Kas svarbiausia?

Elektrinės įrengimo etapai. Kas svarbiausia?

Saulės elektrinės įrengimo etapai yra vienas dažniausiai užduodamų klausimų. Kaip greitai galima turėti savo saulės elektrinę? Išsamus viso proceso paaiškinimas – tai svarbi mūsų komandos darbo dalis. Ką verta žinoti ir į ką atkreipti dėmesį?

Saulės elektrinės įrengimas susideda iš aiškių etapų: nuo objekto apžiūros iki kliento apmokymų. Galima sakyti, jog elektrinės įrengimas apima tokias 3 pagrindines dalis – paruošiamieji darbai, montavimas, pridavimas. Tačiau nuo pirmo iki paskutinio veiksmo dar reikia įgyvendinti nemažai svarbių žingsnių, kuriuose dalyvauja ne tik rangovas ir užsakovas, bet ir trečiosios šalys. Todėl labai svarbu viską vykdyti nuosekliai ir šį darbą patikėti patirties turintiems profesionalams.

Vienas pirmųjų žingsnių yra objekto apžiūra (stogas/sklypas, elektrotechninė dalis). Toliau – pirminės techninės informacijos pateikimas po vizito ir galutinis pasiūlymas. Tuomet vyksta sutarties pasirašymas.

Paruošiamieji darbai (dokumentų ruošimas, projektavimas). Kai kurie etapai gali būti vykdomi ir lygiagrečiai:

 • ESO sąlygų užsakymas-gavimas (45 kalendorinės dienos);
 • Stogo ekspertizės užsakymas-gavimas (30 k.d.);
 • Techninio projekto ruošimas (14 k.d.);
 • Dokumentų projektavimui parengimas (5 k.d.);
 • ESO matavimų gavimas projekto skaičiavimams (15 k.d.);
 • ESO projekto rengimas (21 k.d.);
 • Projekto suderinimas su ESO (28 k.d.).

Iš pateiktų punktų aiškėja, jog nemažą elektrinės įrengimo projekto dalį užima įvairių leidimų derinimas. Po visų šių  gan griežtai reglamentuotų etapų pradedami elektrinės montavimo darbai. Mūsų montuotojų komandos yra pasiruošę profesionaliai įvykdyti visus darbus ir paruošti elektrinę efektyviam veikimui.

Montavimo darbų pradžia (60 k.d.). Šių darbų trukmė be abejonės labai priklauso nuo elektrinės dydžio. Pirmasis šių darbų etapas – saulės modulių ir konstrukcijos montavimas. Tada tiesiami kabeliai ir visas reikalingas laidynas, o po to vykdomas srovės keitiklių (inverterių) montavimas. Jų kiekis taip pat priklauso nuo elektrinės galingumo.

Tuomet atliekami kitų svarbių elektros dalies įrenginių projektavimo bei sumontavimo darbai. Taigi montavimo darbai susideda iš saulės modulių ir visos reikalingos papildomos įrangos įdiegimo. Nedidelė, pavyzdžiui, 10 kw galios elektrinė privatiems klientams gali būti sumontuota per 1-2 darbo dienas. Verslo projektai gali trukti dvi savaites ar ilgiau. 

Pirmasisi ir trečiasis etapai yra panašūs tuo, jog čia daug dokumentacijos. Taigi paskutinis, bet ne ką mažiau svarbus – elektrinės pridavimas (80 k.d.):

 • Informacijos sukėlimas į Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duombazę;
 • VERT inspektoriaus vizitas;
 • VERT inspektoriaus pateiktų (jei tokių yra) defektų šalinimas;
 • Pažymos dėl elektrinės pripažinimo tinkama eksploatuoti išdavimas;
 • Natūriniai bandymai Ūjei elektrinės galia yra didesnė nei 100 kw);
 • VERT energetinės įrenginių techninės būklės patikrinimas;
 • VERT leidimo gaminti sukėlimas į ESO sistemą.

Prijungimo paslaugos sutarties su ESO pasirašymas skaitiklio sumontavimas ir elektrinės apmokymai klientui.

Taigi įprastai elektrinės įrengimas gali trukti 9-12 mėnesių. Mažesnės elektrinės įrengiamos per 7 mėnesius. 

Mūsų komanda kruopščiai įvykdo visus minėtus projekto etapus ir lydi privačius klientus ar įmones visame tapimo saulininku kelyje. Be to – užtikriname visą garantinį ir pogarantinį aptarnavimą.

GAUKITE ASMENINĮ PASIŪLYMĄ JAU DABAR!

Gyvas pokalbis

Skambinti Skaičiuoti