Ar kitas žingsnis –  saulės elektrinė kosmose?

Ar kitas žingsnis – saulės elektrinė kosmose?

Svarstote apie nutolusios saulės elektrinės įsigijimą? Greitai mes galėsime ją sumontuoti kosmose! Ir tai ne pokštas, o realūs planai. Tiesa, kol kas ne mūsų įmonės, o galingiausių pasaulio vyriausybių.

Idėja sukurti kosmose skraidančią saulės elektrinę Ilgą laiką buvo atidėliojama dėl sudėtingos ir brangios infrastruktūros, be to, iškildavo daug kitų problemų. Pavyzdžiui tai, kad kosmoso šiukšlės gali sudaužyti saulės modulius.

Visus vilioja tai, kad nuolat į saulę atsisukanti saulės elektrinė galėtų gaminti energiją be sustojimo, 24 valandas per parą. Tokios saulės elektrinės galingumas prilygtų atominei elektrinei, be to, švari energija gelbėtų Žemę nuo klimato kaitos problemų.

Galingiausios pasaulio šalys svarsto saulės energetikos kosmose galimybes ir jau yra suplanavusios tai įgyvendinti. BBC News rašoma, jog Europos Kosmoso Agentūra vysto kosmoso saulės jėgainių programą, idant galėtų didinti energetinę nepriklausomybę. Jungtinė Karalystė tokias jėgaines yra įsitraukusi į vyriausybės planus, kuriais siekiama iki 2050 metų pasiekti nulinę šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją. Šių metų pradžioje į kosmosą pakilo pirmasis tokios technologijos bandymų eksperimentas. Pagal britų planą orbitoje esančių robotų pastatytas elektrinės prototipas pradės skleisti galios gigavatus iš kosmoso į Žemę jau 2035 m.

Kinija saulės elektrines kosmose suplanavusi dar anksčiau – 2028 m. numatyta plataus užmojo kosminių saulės elektrinių programa. JAV taip pat nesnaudžia – prieš pusmetį pranešė, kad NASA, kartu su JAV karinėmis oro pajėgomis, rengia galimybių studiją dėl saulės energijos išgavimo kosmose.

Saulės jėgainės kosmose gali veikti efektyviau nei antžeminės, nes gali gaminti elektrą visą parą, tačiau tokia kosmoso infrastruktūra gali sukelti nepatogumų daugeliui šalių, ypač toms, kurios neturės naujausių technologijų. Galingos mikrobangos ar lazeriai gali blokuoti ryšių technologiją, gali veikti kaip nukreiptasis energetinis ginklas. Kai kurie kariniai mokslininkai netgi teigia, kad kosminė saulės energija galėtų būti panaudota kaip masinio naikinimo ginklas, kuris galėtų būti nukreiptas į miestą.

Gyvas pokalbis

Skambinti Skaičiuoti