Su APVA parama ar be jos?

Valstybės (APVA) parama: ar tikrai verta jos laukti?

Dėl elektros kainų pasiutpolkės šiemet jau per vieną dieną buvo sulauktas rekordinis pretenduojančių į valstybės (APVA) paramą paraiškų skaičius. Nenuostabu, nes saulės elektrinė atpigina elektros kainą bent 2,5 karto. Ar žinojote, kad gamintis elektrą apsimoka net ir be paramos?

Kvietimai teikti paraiškas paramai gauti šiais metais buvo paskelbti sausio 10 d. Jau kitą dieną Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pranešė, kad per parą sulaukė beveik 3 tūkst. paraiškų. Tai – rekordinis skaičius užklausų, o bendra prašoma suma siekia 7,8 mln. eurų. Besibaigiant paraiškų gavimo laikotarpiui paklausa jau daugiau nei penkis kartus viršija pradinio 5,44 mln. eurų fondo apimtis. Pačiais naujausiais duomenimis LR Vyriausybė skirs papildomus 35 mln. eurų paramai, tačiau valdžia pripažįsta, kad tai tik nedidelis žingsnis ir skatina visus, turinčius galimybę tapti gaminančiais vartotojais.

Elektros kainoms pasiekus dar neregėtas aukštumas – 17 ct. kW/h 2022-ųjųj metų sausio duomenimis – ir įvertinant ribotus išteklius, skirtus prašantiems paramos, galima drąsiai teigti, jog saulės elektrinę verta įsirengti savomis lėšomis.

Privalumai be valstybės (APVA) paramos:

  • Galimybė pradėti gaminti elektros energiją iš saulės jau šį pavasarį – t.y. sezono metu.
  • Sutaupoma laiko, kuris būna skirtas dokumentų tvarkymui.
  • Neįsipareigojama paramos teikėjams ar kitoms institucijoms.

Įsirengę savo saulės elektrinę šiais metais už elektrą mokėsite net iki 2,5 karto pigiau! 2022-ųjų metų sausio mėnesio skaičiavimo duomenimis už 1kW/h elektrą gaminantys vartotojai mokės 7,5 ct.

Su APVA parama ar be jos?

Taigi 2022-aisiais metais kilęs saulės elektrinių bumas turi tendenciją tik didėti. Taip pat – kaip ir ir elektros, žaliavų kainos. Efektyvus būdas sutaupyti yra savo saulės elektrinės įsirengimas nelaukiant valstybės (APVA) paramos, nes tai apsimoka. Svarbu rezervuoti elektrinės kainą ir suskubti susitvarkyti visus reikiamus dokumentus. Tuomet susitarti dėl elektrinės montavimo datos ir elektrą savo namams gamintis per patį piką – šiltuoju metų laiku.

Kreipkitės į mus jau dabar ir mes mielai patarsime, kokią elektrinę Jums rinktis, pasirūpinsime visais dokumentais. 

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.