Saulės elektrinė. Kas tai ir kaip tai veikia?

Saulės elektrinė yra sistema, saulės energiją paverčianti elektros energija buitiniam naudojimui. Saulės šviesos energija gali būti naudojama šilumos ir elektros energijos gamybai. Saulės elektrinė veikia itin paprastai. Saulės moduliai gamina nuolatinę elektros srovę tiesiogiai iš saulės. Inverteris nuolatinę srovę pakeičia į kintamą. Paruošta naudojimui elektros energija yra išskirstoma po namus. Elektros skaitikliai fiksuoja suvartojamą ir pagaminamą elektros energiją. Perteklinė energija dieną yra tiekiama į tinklą, o vakare pasiima atgal. Sistema veikia automatiškai, jos prižiūrėti nereikia. Atsiradus nesklandumais jais iš karto pasirūpina inverteris. Saulės modulių prižiūrėti taip pat nereikia, tačiau kartais galima nuvalyti, jei lietus gerai nenuplauna. Kuo švaresni bus saulės moduliai, tuo efektyvesni bus.

Kiek kainuoja saulės elektrinės įsirengimas?

Saulės elektrinė kainuoja nemažai, tačiau reikėtų atsižvelgti, jog į kainą įeina ne tik saulės modulis, inverteris ir kitos reikalingos medžiagos, bet ir saulės elektrinės projektavimas, dokumentacijos tvarkymas, taip pat ir įrengimas bei sumontavimas ant stogo. 5kW saulės elektrinė gali kainuoti 4000 – 5000 eurų, už 10kW saulės elektrinę gali tekti mokėti 10 000 eurų ir daugiau. Reikėtų atsižvelgti, jog kaina gali svyruoti. Yra įmonių, kurios siūlo mažesnes kainas, nes naudoja ne itin gerai žinomų gamintojų gaminius. Kartais pardavėjai siūlo akcijas, jomis tikrai yra verta pasinaudoti, nes tuomet galima sutaupyti. Sutaupyti galima ir kreipiantis dėl kompensacijos. Kreiptis galima kiekvieną pavasarį.

Kaip saulės elektrinė veikia žiemą bei naktį?

Saulės elektrinė paverčia saulės energiją į elektros energiją, tačiau saulę galima išvysti tik dienos metu ir visais sezonais. Nepaisant to, jog žiemos metu, taip pat lietingu oru saulė nešviečia itin ryškiai, saulės elektrinė vis tiek veikia. Saulės elektrinė gamina energiją visą dieną, tačiau žiemą gali pagaminti mažiau elektros energijos. Elektrinė neveikia tik naktį. Tačiau tai nereiškia, jog sutemus teks gyventi be elektros ir be šilto vandens. Energija yra gaminama visą dieną, todėl atsiranda perteklius, kuris yra tiekiamas į tinklą, vakare yra naudojamas perteklius.

Kur galima statyti saulės elektrinę?

Saulės elektrinė dažniausiai yra sumontuojama ant stogo. Jei statyti ant stogo nėra galimybės, tuomet galima statyti ant sienos arba ant žemės. Statant ant žemės galima gauti didesnį efektyvumą nei ant sienos. Jei nesate tikri, kur reikėtų statyti saulės elektrinę, geriausia būtų pasikonsultuoti su specialistu ir tik tuomet nuspręsti.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.