Kur geriausia statytis saulės elektrinę, ant sienos, stogo ar žemės?

Saules elektrine galima naudotis 30 metų, o kartais net ir daugiau. Būtent dėl šios priežasties yra itin svarbu ne tik netaupyti, bet ir kiekvieną detalę apsvarstyti itin atidžiai. Saulės elektrinės efektyvumas priklauso nuo daugelio dalykų. Itin didelę įtaką turi tai, kaip ir kur bus pastatyta. Geriausias pasirinkimas yra stogas. Saulės elektrinė yra efektyviausia, kada stogas yra nukreiptas Pietų kryptimi ir pasviręs 35 – 36 laipsnių kampu. Lietuvos sąlygomis toks variantas yra geriausias saulės elektrinei. Jei nėra galimybės saulės elektrinės statyti ant stogo, tuomet reikėtų rinktis žemę. Statant ant žemės galima sulaukti didesnio efektyvumo nei statant ant sienos. Jei saulės elektrinę statyti tenka pirmą kartą ir yra sunku apsispręsti, tuomet reikėtų pasitarti su specialistu.

Ar saulės elektrinę sumontuoti reikia savarankiškai?

Į saulės elektrinės kainą dažniausiai įeina ne tik saulės elektrinei reikalinga įranga, bet ir saulės elektrinės projektavimas, montavimas, projektų derinimas. Montavimo konstrukcijoms yra taikoma garantija, kuri neretai trunka net 10 metų. Pasitaiko, jog žmonės nori sutaupyti ir savarankiškai nori sumontuoti saulės elektrinę. Reikėtų atsižvelgti, jog tokiu atveju garantija montavimo konstrukcijoms nėra taikoma. Atsižvelgti reikėtų ir į tai, jog montavimui yra reikalingi įgūdžiai bei patirtis. Nors ir yra suteikiamos montavimo instrukcijos kartu su įranga, jų gali neužtekti norint sumontuoti tinkamai. Darbas ant stogo yra pavojingas, kai yra naudojama sunki įranga, tuomet jis tampa dar pavojingesniu. Saulės elektrinę galima sumontuoti savarankiškai, tačiau tai yra rizikinga, geriau yra rinktis profesionalus, kuriems teko šį darbą atlikti daugelį kartų.

Kiek kainuoja saulės elektrinė?

Saulės elektrinės kainuoja įvairiai. Prieš renkantis gamintoją reikėtų atsižvelgti į suvartojamos elektros energijos kiekį per metus. Nuo jo priklauso pasirenkama saulės elektrinė galia. 5 kW saulės elektrinė gali kainuoti 4 000 – 5 000 eurų, 10 kW saulės elektrinės kaina gali siekti 10 000 eurų. Į tokį kainos dydį turėtų įeiti ne tik įranga, bet ir saulės elektrinės projektavimas, dokumentacijos tvarkymas, įrengimas ir sumontavimas. Norint sutaupyti nereikėtų rinktis mažiau žinomo gamintojo prekės ar bandyti saulės elektrinę sumontuoti savarankiškai. Sutaupyti galima, tačiau ne kokybės kaina. Valstybė teikia paramą tiems, kurie įsigyja saulės elektrinę. Kiekvieną pavasarį galima pildyti paraišką dėl kompensacijos, kuri neretai siekia net kelis tūkstančius. Saulės elektrinės kaina yra nemaža, tačiau atsiperka vos per 10 metų, o likusius 20 – 30 metų elektros energija galima naudotis visiškai nemokamai.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.