Koks yra saulės baterijos atsiperkamumas?

Saulės baterija tampa vis dažnesniu pasirinkimu. Dažniausiai žmonės investuoja į saulės elektrinę ne tam, jog galėtų prisidėti prie klimato kaitos mažinimo, o tam, kad sutaupytų. Kiekvieną mėnesį už elektrą žmonėms tenka mokėti įvairias sumas, neretai jos siekia 50 eurų ar net 100 eurų. Tokiais atvejais neretai žmonės susimąsto apie tai, jog būtų verta įsigyti saulės elektrinę. Už elektrinę tenka mokėti 4 000 – 10 000 eurų, įskaitant ne tik prekę, bet ir dokumentacijos tvarkymą, sumontavimą ir taip toliau. Suma atsiperka per 10 metų. Neretai žmonės gauna paramą iš valstybės. Jei yra dalis sumos kompensuojama, tuomet atsiperka dar greičiau. Naudoti saulės elektrinę galima 30 metų, kartais ji gali būti naudojama net ir 40 metų. Saulės baterijos atsiperka tikrai su kaupu.

Kodėl verta įsigyti saulės elektrinę?

Saulės elektrinė Lietuvoje kol kas nėra itin dažnas pasirinkimas. Tai lemia ne tik tai, jog jos nėra dažnai reklamuojamos ir ne visi žino, jog tokia elektrinė gali būti puiki investicija. Dalis žmonių negali leisti sau įsigyti saulės elektrinę. Pasitaiko, jog žmonės negali sutaupyti, o paskolos imti nenori, nors įmokos būtų panašaus dydžio kaip ir mokami mokesčiai. Saulės elektrinė yra itin naudinga dėl daugiau nei vienos priežasties. Didžiausias privalumas yra tas, jog saulės elektrinė atsiperka itin greitai. Dažniausiai atsiperka per 10 metų, o neretai net ir greičiau. Saulės elektrinė taip pat pakelia namo kainą. Pagal statistiką parduoti namą, kuriame yra įrengta saulės elektrinė, galima ne tik brangiau, bet ir greičiau. Verta įsigyti saulės elektrinę ir dėl to, nes tokiu būdu galima prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Privalumai yra akivaizdžiai reikšmingi, o trūkumų beveik nėra. Būtent dėl šios priežasties saulės elektrinė yra mūsų ateitis.

Kas gali gauti valstybės paramą?

Pirkti saulės elektrinę yra verta dar ir dėl to, nes dalis sumos gali būti kompensuojama. Toks pasiūlymas gali būti naudingas kiekvienam pirkusiam, tačiau ne visi gali pasinaudoti šia galimybė. Kandidatas dėl kompensacijos turi būti fizinis asmuo, gyvenantis gyvenamaje name. Užpildyti paraišką nėra sunku, tačiau kompensacija suteikiama ne visiems. Visi pateikę paraiškas yra lygūs kandidatai, tačiau daugiau galimybių gauti kompensaciją turi tie, kurie paraišką pateikė anksčiau. Dėl valstybės paramos turėtų kreiptis kiekvienas, nes tokiu būdu saulės elektrinė atsipirks dar greičiau.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.