Kokios priežiūros reikalauja saulės moduliai?

Saulės moduliams yra taikoma garantija. Žinoma, ji nėra taikoma, jei modulis bus pažeistas dėl naudotojo kaltės. Būtent dėl to neretai žmonės vengia juos liesti, nes bijo pažeisti apsauginį sluoksnį. Saulės efektyvumui kenkia žiedadulkės, jos yra lipnios, todėl lietus jų nenuplauna. Lietus gali nenuplauti ir likusių dulkių, prilipusių lapų ir panašiai. Samdyti montavimo specialistą tam, jog nuvalytų saulės modulius būtų neracionalu ir itin brangu, būtent dėl šios priežasties tai padaryti gali tekti pačiam. Kuo saulės moduliai yra švaresni, tuo jie yra efektyvesni. Būtent dėl to yra itin svarbu pasirūpinti jais. Modulio valymas yra paprastas, valyti reikia lyg paprastą stiklą. Žinoma, stiklą valyti reikia atsargiai ir kruopščiai, būtent taip reikia elgtis ir valant saulės modulį.

Nuo ko priklauso saulės elektrinės efektyvumas?

Norint, jog saulės elektrinė būtų kuo efektyvesnė yra itin svarbu pasirūpinti ne tik saulės moduliais. Itin svarbu ir pats saulės elektrinės įrengimas. Elektrinę geriausia statyti ant stogo. Jei tokios galimybės nėra, tuomet reikėtų rinktis žemę. Galima statyti ir ant sienos, tačiau tokiu atveju saulės elektrinė bus ne tokia efektyvi. Lietuvos sąlygomis geriausia, jog stogas būtų nukreiptas Pietų kryptimi ir pasviręs 35 – 36 laipsniais. Itin svarbu yra ne tik tinkama priežiūra ir sumontavimas, bet ir tinkamos prekės pasirinkimas. Perkant bet kokią prekę yra geriau žinomi gamintojai ir mažiau žinomi gamintojai, kurie gali pasiūlyti mažesnę kainą. Perkant saulės elektrinę nereikėtų taupyti. Naudoti saulės elektrinę gali tekti 30 – 40 metų, būtent dėl šios priežasties reikėtų pasirinkti geriausią gamintoją.

Kiek kainuoja saulės elektrinė?

Saulės elektrinės kainuoja itin įvairiai. Kaina priklauso ne tik nuo pasirinkto gamintojo, bet ir nuo teikiamų paslaugų bei saulės elektrinės galios. Geriausia rinktis ne tik prekę, bet ir paslaugas. Tokiu atveju galėsite būti ramus, jog už Jus visą darbą padarys profesionalai. Jums neteks nei ieškoti profesionalo, kuris sumontuotų modulius, nei rūpintis dokumentacija ir leidimais. Saulės elektrinės galia yra itin svarbi renkantis saulės elektrinę. Jei per metus tenka sunaudoti 5 000 kWh, tuomet teks rinktis bent 5 kW galios saulės elektrinę. Tokia saulės elektrinė kainuos 4 000 – 5 000 eurų. Į kainą įskaičiuota ne tik prekė, bet ir darbai. Taip pat dalį gali grąžinti valstybė, nes kiekvieną pavasarį galima teikti prašymus dėl kompensacijos. Kaina nėra didelė, tuo labiau atsižvelgus, jog elektros kaina vis kyla. Atsižvelgti reikėtų ir į tai, jog dažniausiai kaina atsiperka per mažiau nei 10 metų, o naudotis saulės elektrine toliau galima 20 – 30 metų, tad saulės elektrinė yra itin gera investicija.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.