Kokias garantijas taikote savo saulės elektrinėms?

Perkant brangesnį daiktą žmonėms yra itin svarbu gauti garantijas. Turbūt nei vienas nesitiki, jog įsigijus prekę ji po kurio laiko bus nebe tokia kokybiška, tačiau garantijos užtikrina, jog taip nutikus daiktas iš karto bus pakeistas arba sutaisytas. Saulės elektrinėms taip pat yra taikomos garantijos. Dažniausiai jos priklauso ne nuo pardavėjo, o nuo gamintojo. Vienas gamintojas gali pasiūlyti daugiau metų, kitas mažiau. Kiekvienas pardavėjas Jums suteiks garantiją ne tik saulės moduliams, bet ir inverteriui. Saulės moduliams gali būti taikoma apie 10 metų produkto garantijos ir 25 metus efektyvumo 90% – 80% garantijos. Tokią arba panašią garantiją siūlo itin didelė dalis pardavėjų. Inverteriams dažniausiai galima gauti 5 metus garantijos, tačiau neretai ją galima pratęsti. Garantijos yra taikomos ne tik prekėms, bet ir paslaugoms. Montavimo konstrukcijoms dažniausiai yra taikoma 10 metų garantija. Atliekant montavimą savarankiškai, montavimo konstrukcijoms garantija nebus suteikta.

Kiek kainuoja saulės elektrinės?

Norint įsigyti saulės elektrinę dažniausiai teks arba ilgai taupyti, arba imti paskolą. Deja, bet už ją gali tekti mokėti nemažą sumą. Saulės elektrinė yra itin gera investicija, tačiau neretai žmonės nėra sutaupę 5 000 – 10 000 eurų, jog galėtų investuoti. Saulės elektrinės kainuoja įvairiai. 5 kW saulės elektrinės kaina gali siekti 4 000 – 5 000 eurų, 10 kW saulės elektrinė gali kainuoti 10 000 kW. Kainos skirtumas yra akivaizdu, todėl itin svarbu pasirinkti tinkamą saulės energijos galią. Atsižvelkite į tai, kiek tenka sunaudoti elektros energijos per metus. Jei siekia 5 000 kWh, tuomet reikėtų rinktis bent 5 kW saulės elektrinę. Itin svarbu rinktis saulės elektrinę ne pagal kainą. Pigesnė saulės elektrinė gali būti mažiau efektyvi. Norint sutaupyti galima kreiptis į valstybę dėl kompensacijos. Kiekvieną pavasarį yra leidžia teikti paraiškas dėl kompensacijos, tokiu būdu galima gauti dalį išleisto sumos.

Kodėl verta įsigyti saulės elektrinę?

Nors ir brangi, tačiau saulės elektrinė yra itin paklausi. Kol kas Lietuvoje žmonės dar neskuba pirkti saulės elektrinės, nes dalis nėra sukaupę pakankamai informacijos apie ją, o likusi tikisi, jog saulės elektrinės atpigs. Saulės elektrinę įsigyti yra verta dėl daugelio priežasčių. Didžiausias privalumas yra tas, jog tai yra puiki investicija. Nors saulės elektrinė kainuoja nemažai, atsiperka per 10 metų, o naudoti saulės elektrinę galima 30 metų, kartais net ir ilgiau. Saulės elektrinė pakelia namo kainą. Nors dalis teigia, jog sumontuota ant stogo saulės elektrinė gadina namo išvaizdą, saulės elektrinė vis tiek kelia namo kainą. Taip yra dėl to, nes jo nauda yra akivaizdi. Įsigijus namą su saulės elektrine nereikia mokėti už elektros energiją. Būtent dėl to namo vertė gali gerokai pakilti. Saulės elektrinė yra ne tik ekonomiškas pasirinkimas, bet ir ekologiškas.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.