Kodėl verta gaminti saulės energiją?

Saulės energija yra spinduliavimo energija, kurią skleidžia saulė. Saulės šviesos energija gali būti naudojama tiek šilumos, tiek elektros energijos gamybai. Šilumos energija gali būti naudojama ne tik vandeniui, bet ir patalpoms šildyti. Nors saulės elektrinių kainos nėra mažos, reikėtų žiūrėti kaip į investiciją. Neretai už komunalinius mokesčius žmonėms tenka skirti nemažą dalį gaunamų pajamų. Atsižvelgti reikėtų ir į tai, jog elektra nuolat brangsta. Naudinga įrengti ir dėl to, nes pakyla namo vertė. Statistiškai namai, kuriuose yra įrengta šilumos elektrinė, yra parduodami ne tik brangiau, bet ir greičiau. Neretai žmonės įsirengia saulės elektrinę dėl to, nes taip prisideda prie gamtos išsaugojimo. Didžioji elektros energijos dalis yra gaminama naudojant kurą. Sumažėjus iškastinio kuro naudojimui ne tik sumažės į atmosferą išskiriamo anglies dioksido kiekis, bet ir šiltnamio efektas. Saulės elektrinė yra ekologiška ir šiuolaikiška, būtent šį variantą renkasi vis didesnė dalis žmonių.

Kiek kainuoja saulės elektrinė?

Saulės elektrinės kaina priklauso nuo kilovatų. Už 5kW saulės elektrinę gali tekti mokėti 4 000 – 5 000 eurų, tuo tarpu 10kW saulės elektrinė gauli kainuoti 10 000 eurų ir daugiau. Žinoma, galima gauti mažesnę kainą, jei darbai bus atlikti savarankiškai, tačiau reikėtų atsižvelgti, jog montavimui reikia įgūdžių bei patirties, taip pat darbas ant stogo yra pavojingas. Sutaupyti galima gavus paramą iš valstybės. Saulės elektrinių įsirengimą remia Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas. Nors saulės elektrinės kaina tikrai nėra maža, reikėtų atsižvelgti į tai, jog ji greitai atsiperka. Saulės elektrinė atsipirks per 10 metų, gavus paramą gali atsipirkti dar greičiau, tad įsigijus saulės elektrinę Jūs nieko neišleisite, tik sutaupysite.

Kas gali gauti valstybės paramą?

Įsirengti saulės elektrinę gali kainuoti nemažai, būtent dėl šios priežasties neretai žmonės pasinaudoja galimybe kreiptis dėl paramos. Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas kiekvieną pavasarį paskelbia leidimą teikti paraiškas kompensacijoms gauti. Pildyti paraišką gali fizinis asmuo, gyvenantis gyvenamaje name. Dokumentacijos pildymas nėra sudėtingas, todėl pagalbos juos pildant greičiausiai neprireiks. Kiekvienas saulės elektrinės savininkas turi lygia teisę gauti kompensaciją. Tačiau neretai skirtas biudžetas nėra pakankamai didelis, jog būtų suteikta kompensacija visiems prašantiems. Būtent dėl šios priežasties reikėtų kuo skubiau kreiptis dėl kompensavimo, kol dar nėra pasibaigusios lėšos. Valstybės parama gali siekti net kelis tūkstančius eurų, todėl pildyti paraišką tikrai yra naudinga.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.