Kodėl saulės elektrinė ant stogo?

Saulės elektrinę dažniausiai galima išvysti ant stogo. Toks pasirinkimas yra dažniausias, nes yra efektyviausias ir praktiškiausias. Statyti ant stogo yra naudinga, nes taip yra naudingai išnaudojamas stogo plotas. Toks būdas yra dažniausias pasirinkimas ir dėl to, nes yra saulės elektrinė yra efektyviausia ant stogo. Dar didesnį efektyvumą galima pasiekti, jei jis nukreiptas į Pietų pusę ir yra pasviręs 35 – 36 laipsniais. Būtent tokia padėtis Lietuvoje yra naudingiausia saulės elektrinei. Jei stogas yra itin nenaudingoje pozicijoje arba stogo iš viso nėra, tuomet galimi ir kiti variantai. Kitas pasirinkimas turėtų būti žemė. Žinoma, ne visi turi pakankamai žemės, jog galėtų skirti vietos saulės elektrinei. Neretai dalis nenori jos skirti, nes tuomet bus gerokai mažiau vietos. Tokiu atveju gali tekti rinktis statyti saulės elektrinę ant sienos. Toks būdas yra mažiausiai efektyvus, tačiau net ir ant sienos esanti saulės elektrinė gali būti itin efektyvi. Geriausia yra susisiekti su specialistais ir pasitarti, kur Jums būtų naudingiausia pastatyti saulės elektrinę.

Nuo ko priklauso saulės elektrinės efektyvumas?

Saulės elektrinė yra puiki investicija, tačiau pasitaiko, jog žmonės pasigaili tokiu sprendimu. Taip gali nutikti tada, kada asmuo nusprendė sutaupyti. Įsigyjant saulės elektrinę nereikėtų bandyti taupyti. Pasirinktas mažiau žinomas gamintojas gali naudoti pigesnes medžiagas. Žinoma, jis pasiūlo mažesnę kainą, tačiau taip pat ir mažiau kokybiška saulės elektrinę. Renkantis įrangą reikėtų nekreipti dėmesio į kainą, tik tokiu atveju investicija atsipirks. Dar vienas būdas sutaupyti yra įsirengti saulės elektrinę savarankiškai. Toks sprendimas gali lemti tai, jog asmuo pasirinko itin nenaudingą vietą, neteisingai sumontavo ir panašiai. Tai taip pat gali turėti įtakos mažesniam saulės elektrinės efektyvumui. Saulės efektyvumas priklauso ir nuo amžiaus. Su metais saulės elektrinė bus vis mažiau efektyvi. Norint, jog būtų efektyvesnė, reikėtų pasirūpinti saulės moduliais. Švarūs saulės moduliai yra labiau efektyvus.

Kodėl naudinga rinktis saulės elektrinę?

Saulės elektrinė turi nemažai privalumų. Vienas dažniausiai minimų yra tai, jog galima sutaupyti. Saulės elektrinė gali būti itin gera investicija. Išleisti teks nemažai, tačiau neužilgo visa kaina atsipirks, o likusį laiką elektros energija teks naudotis nemokamai. Dar vienas privalumas yra ir tai, jog valstybė teikia paramą. Paramą neretai siekia net kelis tūkstančius. Negana to, jog yra kompensuojama dalis sumos, o likusi kaina greitai atsiperka, dar ir namo kaina pakyla. Įsirengus saulės elektrinę galima namą parduoti ne brangiau, bet ir greičiau. Saulės elektrinė yra ne tik ekonomiškas pasirinkimas, bet ir ekologiškas, nes naudojant savo elektrą yra prisidedama prie klimato kaitos mažinimo.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.