Kiek laiko veiks saulės jėgainė?

Saulės jėgainės nėra itin dažnas lietuvių pasirinkimas. Kitose šalyse saulės jėgainių paklausa yra didesnė. Priežastis gali būti ta, jog nemaža dalis lietuvių apskritai nėra linkę investuoti. Saulės jėgainės yra investicija, kuri atsiperka per maždaug 10 metų, neretai ir greičiau. Saulės elektrinė gali veikti net 30 metų, o neretai ir dar ilgiau. Investuoti yra tikrai verta, nes saulės jėgainei atsipirkus per 10 metų, likusius 20 metų galima naudotis elektros energija visiškai nemokamai.

Kokios garantijos yra taikomos saulės jėgainėms?

Kiekvienas saulės jėgainių gamintojas bei pardavėjas Jums pasiūlys ne tik garantiją įrangai, bet ir paslaugoms. Jei garantijos Jums nesuteikia, tuomet reikėtų rinktis kitą pardavėją. Saulės moduliams garantijos yra taikomos įvairiai. Dažnai yra siūloma 10 metų, kai kurių gamintojų saulės moduliams yra taikoma net 15 metų ar 30 metų garantija. Interveriams dažniausiai yra taikoma 5 – 10 metų garantija. Neretai garantiją galima pratęsti. Montavimo konstrukcijos dažniausiai yra teikiama 10 metų garantija. Žinoma, reikėtų atsižvelgti į tai, jog savarankiškai montuojant saulės jėgainę, montavimo konstrukcijoms garantija nebus suteikta.

Ar saulės jėgainės gali būti naudojamos tik namams?

Saulės jėgainės yra itin dažnas pasirinkimas. Dažniausiai žmonės renkasi šį variantą ne tam, jog padėti mažinti klimato kaitą, o tam, kad galėtų išleisti mažiau mokant už elektros energijos suvartojimą. Tokia investicija gali būti naudinga ne tik tiems, kurie turi nuosavus namus, bet ir verslininkams, taip pat ir butų gyventojams. Montuoti saulės jėgainę geriausia yra ant stogo, tokiu atveju ji yra efektyviausia. Tačiau montuojama gali būti ir ant žemės ar sienos, tokiu atveju gali būti kiek mažiau efektyvi, tačiau kartais skirtumo net nesijaučia. Itin svarbu žinoti, jog yra galima parama iš valstybės. Paramą gali gauti ne tik tie, kurie saulės jėgainę stato nuosavam namui, bet ir tie, kurie jį renkasi verslui, sodo nameliui ar butui.

Kam gali būti nesuteikta valstybės parama?

Paraišką dėl valstybės paramos gali pildyti kiekvienas, tačiau gauti teks ne visiems. Paramą gali gauti tik tie, kurie atitinka reikalavimus. Deja, bet vien reikalavimų atitikti neužtenka. Itin svarbu yra tinkamai užpildyti formą, priešingu atveju gali atmesti prašymą dėl kompensacijos. Jei nesate tikri kaip pildyti paraišką, prašykite specialistų pagalbos. Paramai yra skirtas biudžetas. Gali būti, jog paraišką pateiksite vėliausiai ir negausite paramos dėl to, nes baigėsi tam skirtos lėšos. Norint, jog taip nenutiktų, reikėtų pildyti paraišką kuo anksčiau pavasarį, kada leidžia tai daryti.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.