Kiek kainuoja saulės elektrinės įrengimas?

Saulės elektrinę renkasi vis daugiau žmonių. Taip yra dėl akivaizdžių priežasčių – saulės elektrinė yra ne tik ekonomiškas, bet ir ekologiškas pasirinkimas. Įrengti saulės elektrinę gali kainuoti daug, tačiau suma atsiperka maždaug per 10 metų, likusius 20 ir daugiau metų elektros energija galima naudotis nemokamai. 1 kW kainuoja 1 000 eurų. Galia yra parenkama kiekvienam individualiai. Jei per metus tenka suvartoti apie 5 000 kWh elektros energijos, tuomet reikėtų rinktis bent 5 kW. Tokiu atveju teks įsigyti saulės elektrinę, kurios bus apie 5 000 eurų. Už tokią sumą Jums greičiausiai bus pasiūlyta ne tik įranga, bet ir dokumentų tvarkymas bei rangovas.

Kaip galima įsigyti saulės elektrinę pigiau?

Taupyti perkant saulės elektrinę nereikėtų. Išsirinkti reikėtų tik gerai žinomą gamintoją ir patyrusius specialistus, kurie tinkamai įrengtų saulės elektrinę. Taupyti nereikia kokybės atžvilgiu, tačiau galima įsigyti saulės elektrinę pigiau kitais būdais. Gali mokėti visą sumą ir dalį atgauti. Toks variantas galimas pasinaudojus valstybės teikiama parama. 1 kW kompensacijos dydis yra 323 eurų, jei buvo saulės elektrinė pirkti išsimokėtinai, tuomet kompensacijos dydis yra 381 eurų. Sutaupyti galima net kelis tūkstančius eurų. Paraiškas galima pildyti pavasarį ir geriau tai padaryti kuo greičiau, kol dar nesibaigė tam skirtos lėšos.

Kiek užtrunka saulės elektrinės įrengimas?

Saulės elektrinės įrengimas daugeliui kelia rūpestį ne tik dėl kainos, bet ir dėl įrengimo. Savarankiškai viskuo pasirūpinti yra itin sunku, būtent dėl šios priežasties dažnai į kainą įeina ne tik įrangos kaina, bet ir mokama yra už dokumentų tvarkymą bei saulės elektrinės įrengimą. Dažniausiai tokiu atveju užtrunka 1 – 3 mėnesius. Jei asmuo atsisakė pagalbos ir įsigijo tik įrangą, tuomet darbai gali trukti daug ilgiau. Deja, bet neturint reikiamų žinių ir patirties gali būti sunku ne tik sumontuoti saulės elektrinę, bet ir gauti reikalingus leidimus. Atsižvelgti reikėtų į tai, jog didesnės galios saulės elektrines įrengti užtrunka ilgiau. Gali būti, jog tam tikros saulės elektrinės bus rengiamos net kelis metus. Taip yra ne tik dėl to, nes ilgiau užtrunka įrengti, bet ir dėl to, nes dokumentacijos tvarkymas užtrunka ilgiau. Viso proceso paskubinti galimybės nėra. Norint greitesnių rezultatų, reikėtų visą darbą atiduoti specialistas ir laukti, kol bus įrengta saulės elektrinė.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.