Kiek kainuoja saulės elektrinė?

Saulės elektrinės kaina yra nemaža. Neretai žmonės žino, jog saulės elektrinės kainuoja brangiai, todėl nesidomi ir net negalvoja apie jų įsirengimą. Pasidomėjus saulės elektrine gali iš karto kilti noras ją įsirengti. Elektrinė turi itin daug privalumų, vienas jų yra tas, jog mokėta suma neužilgo atsiperka. Įsigyti saulės elektrinę galima už 4 000 – 10 000 eurų. Kaina priklauso ne tik nuo kW, bet ir kitų dalykų. Itin svarbu atkreipti dėmesį į tai, ką siūlo pardavėjas ir kokio gamintojo parduoda saulės modulius bei inverterį. Dažniausiai į kainą įeina ne tik darbui reikalingi gaminiai bei medžiagos, bet ir projektavimas, dokumentacijos tvarkymas, saulės elektrinės įrengimas ir sumontavimas ant stogo ir taip toliau. Perkant saulės elektrinę nereikėtų taupyti. Atsižvelgti reikėtų į tai, jog įsigijus kokybišką elektrinę, gali tekti ja naudotis 30 – 40 metų. Dažniausiai saulės elektrinės kaina atsiperka po maždaug 10 metų. Taigi, tokiu atveju teks 20 – 30 metų naudotis elektra visiškai nemokamai.

Kokiu būdu galima sutaupyti perkant saulės elektrinę?

Perkant saulės elektrinę taupyti nereikėtų. Pasirinkti reikėtų tik patikimą gamintoją bei pardavėją. Reikėtų išsirinkti įmonę, kuri yra sukaupusi ilgametę patirtį ir turi nemažai klientų, kurie yra patenkinti jų atliktu darbu. Taupyti nereikėtų kokybės atžvilgiu, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, jog yra galimybė atgauti dalį sumokėtos sumos. Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas kiekvieną pavasarį leidžia teikti paraiškas dėl kompensacijos. Kompensaciją gali gauti tik asmenys, kurie atitinka reikalavimus. Kandidatas turi būti fizinis asmuo ir gyventi gyvenamajame name. Reikėtų atsižvelgti, jog sodybų gyventojai šiuo metu negali gauti paramos. Žinoma, pagrindinis reikalavimas yra tas, jog asmuo turi būti įsigijęs saulės elektrinę. Visi asmenys, užpildę reikiamus dokumentus, turi lygias teises gauti kompensaciją, tačiau daugiau šansų turi tie, kurie išsiunčia prašymą dėl kompensacijos anksčiausiai.

Kodėl yra verta įsigyti saulės elektrinę?

Saulės elektrinė yra itin gera investicija, tačiau nemaža dalis žmonių to nežino. Didžiausias privalumas yra tas, jog saulės elektrinė atsiperka per 10 metų, o toliau tenka ja naudotis 20 – 30 metų nemokamai. Tai reiškia, jog įsigijus saulės elektrinę Jums teks daugiau nei 20 metų naudotis elektra nemokamai. Elektra vis brangsta, todėl saulės elektrinė yra itin geras pasirinkimas. Elektrinė ne tik atsiperka, bet ir pakelia namo vertę. Parduoti namą, kuriame yra įrengta saulės elektrinė, galima ne tik greičiau, bet ir brangiau. Jei namą parduosite po 10 metų, tuomet būsite ne tik susigrąžinę visą išleistą sumą, bet ir uždirbę, nes namą parduosite už didesnę kainą. Naudodami saulės elektrinę prisidedate prie klimato kaitos mažinimo. Saulės elektrinė yra ne tik ekonomiškas sprendimas, bet ir ekologiškas. Būtent dėl šios priežasties greičiausiai saulės elektrinę teks išvysti beveik ant visų namų stogų.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.