Kas tie naujos kartos moduliai ir kaip teisingai palyginti kainas?

Rinkoje gausu raginimų rinktis vienas už kitą pranašesnius saulės modulius. Išrinkti sunku, o pasimesti – lengva. Tad nusprendėme paaiškinti įprastų ir naujos kartos saulės modulių skirtumus, privalumus ir trūkumus. Paliesime ir dar vieną svarbų aspektą – modulių kainų palyginimą.

Saulės modulio arba kitaip fotovoltinio modulio širdis – puslaidininkinis saulės elementas (arba kitaip celė), kuris saulės energiją verčia nuolatinės srovės elektros energija. Pati celė yra trapi ir jautri aplinkos poveikiams, ją reikia apsaugoti nuo ultravioletinių saulės spindulių, veikiamų mechaninių jėgų ir apkrovų, drėgmės. Didžiausią įtaką saulės modulio efektyvaus gyvavimo laikui daro modulio laminavimo kokybė – t.y. kaip efektyviai ir ilgai jis geba apsaugoti celę nuo aplinkos poveikių.

Kitaip tariant, šis parametras ir lems jūsų elektrinės ilgaamžiškumą. Jeigu tai jums svarbu, štai į ką verta atkreipti jūsų dėmesį: yra du pagrindiniai saulės modulių laminavimo tipai.

Stiklas/plėvelė moduliai yra pigesni, tačiau prasčiau apsaugo celę nuo aplinkos poveikių. Stiklas/stiklas moduliai – brangesni dėl brangesnės žaliavos, tačiau daug efektyviau nuo aplinkos poveikių apsaugo celę ir todėl tokio modulio efektyvaus gyvavimo laikas ilgesnis.

Laminuojant celes tarp dviejų stiklų arba tarp stiklo ir plėvelės svarbu ne tik kokybiškai sulaminuoti, bet laminuojant naudoti dar ir kokybiškas medžiagas, kurios pačios nekenktų celėms ir ilgai atliktų savo paskirtį.

O dabar apie kainas ir jų palyginimą. Yra atvejų, kai saulės modulių kainos lyginamos tarpusavyje, nors jų galios skiriasi. Ką turite žinoti jūs?
– Lyginant saulės modulių kainas reikia lyginti kainą už vieną vatą (Wp), taip moduliai bus teisingai palyginti kainos atžvilgiu.
– Atitinkamai, blogai lyginama modulių galia, ne visada galingesnis modulis bus efektyvesnis.
– Standartiniai moduliai būna 60 (apytiksliai 1×1,7 metro) ir 72 (apytiksliai 1×2 metrų) celių dydžio, todėl lyginant modulių efektyvumą, reikėtų atsižvelgti į jų užimamą plotą.

Jei turite klausimų apie saulės elektrinių kainas, montavimo darbus ir viską norite gauti iš vienų rankų – saulės energetikos partneriais rinkitės mus. Skambinkite arba rašykite ir aptarkime bendradarbiavimo galimybes jau dabar.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.