Kas paslėpta saulės elektrinių garantijose?

Modulių ir keitiklių sąrašas rinkoje yra didelis, šių komponentų kokybė ir kaina skiriasi, tad vertinant investicijos atsiperkamumą reikia įsivertinti ir galimas gedimų rizikas, garantijas, bei rangovo patikimumą vykdant garantinius įsipareigojimus.

Saulės elektrinės įrengimas yra statybos remonto darbai (pagal Statybos techninį reglamentą, toliau STR). STR numato, kad tokio pobūdžio darbams rangovas turi taikyti 10 metų garantiją, o paslėptiems darbams – 20 metų. Garantija saulės elektrinės komponentams nepatenka į STR reglamentavimą, ji nustatoma komponentų gamintojų.

Galios keitikliams gamintojai taiko nuo 5-ių iki 12 metų veikimo garantiją. Visada galima pailginti garantinį laikotarpį, tačiau šios paslaugos kaina gan brangi. Todėl prieš renkantis keitiklį įsitikinkite, kad jums parduotam produktui yra pritaikyta tikrai žadėto laikotarpio garantija. Taip pat apkreipkite dėmesį į keitiklio gamintoją – per paskutinius metus iš rinkos dingo eilė gamintojų, tačiau atsirado ir naujų, neapibrėžtos atities gamintojų. ViaSolis elektrinėse naudojame saulės pramonės lyderių produktus: Huawei(Kinija) ir SolarEdge (Izraelis). Šių produktų privalumus ir trūkumus su malonumu papasakos ViaSolis konsultantai.

Saulės moduliams taikoma dviejų tipų garantija:
– Bendrą našumą naudojant įrašais vietoje ir stebėsenos duomenimis.
– Laidų vientisumą ir įtampos lygius.
– Vizualiai patikrinti ar plokštėse nėra pažeidimų, lūžių, drėgmės įsiskverbimas ar korozijos.
– Vizualiai patikrinti, ar keitiklis nėra pažeistas ir patikrinti praėjusių mėnesių produkciją.
– Patikrinti ar jungties dėžėse nėra pažeidimų.
– Patikrinti saulės elektrinės konstrukcijos vientisumą ir tvirtumą.

Šią informacija, dažnu atveju, pateikia daugelis rangovų siūlančių elektrinių montavimo paslaugą, daugelis žada vykdyti įsipareigojimus, tačiau, dažnu atveju, pirkėjui nenaudingos garantijų taikymo sąlygos yra nutylimos, o jos ypatingai svarbios photovoltinių modulių atveju. Dažnose garantijų sąlygose yra nurodoma, pareiga įrodyti didesnės galios kritimo nei deklaruota (efektyvumo garantija) ar modulio gedimo faktą tenka Pirkėjui savais kaštais, o įrodžius, modulių gamintojas pasilieka teisę kompensuoti prarastą galią pinigais ar neveikiančio modulio tos dienos vertę. Įrodymų nustatymo, modulių keitimo kaštai lieka Pirkėjui. Praktiškai tai reiškia, kad finansinės išlaidos gauti kompensaciją už garantijos nevykdymą bus didesnės nei gedimų šalinimo vertė.

Girdime pareiškimus iš mažų ir didelių net ir valstybinių įmonių apie jų patikimumą vykdant įsipareigojimus ir šiame jiems naujame versle, tačiau neturime abejonių, kad šie įsipareigojimai bus vykdomi griežtai pagal „dokumentuose nustatytą tvarką“, kaip ir neturime abejonių, kad ši „tvarka“ nebus naudinga elektrinės savininkui.

ViaSolis, dažnu atveju, nusileidžia finansiniais išteklias daugeliui modulių gamintojų, tačiau saulės energetika yra mūsų aistra ir misija. Daugelis įmonių elektrines siūlančių dabar Lietuvoje, po kelių metų koncentruosis į visiškai kitas naujas perspektyvias verslo sritis. ViaSolis ir toliau kurs, gamins naujus saulės modulius, montuos elektrines ir prižiūrės jūsų elektrines. Tai darome jau 10 metų.

ViaSolis nėra korporatyvinė įmonė, mūsų technikus pasieksite lengvai ir paprastai, kaip ir įmonės vadovus ar savininkus ir tikrai jūs „nepasimesite“ peradresuojamuose skambučiuose ieškodami pagalbos korporacijoje.
ViaSolis nėra ir maža įmonė, įmonės įstatinis kapitalas – 1,5ml. Eurų. ViaSolis moduliams Lietuvoje taikomos palankios, “kaimyniškos” modulių garantijų sąlygos: sugedus elektrinei, jums nereikės įrodinėti, kad ji sugedus, tiesiog praneškite, kad turite bėdų, o ViaSolis komanda jau jas išspręs pati.

Ieškote daugiau informacijos, reikia patarimo? Nesivaržykite kreiptis į mus jau dabar. Patogiai, likę savo namuose, Jūs galite konsultuotis, lyginti sprendimus ir įsigyti Jūsų asmeninę elektrinę.

 

* – (elektros, pagamintos skirtingų tipų elektrinėse, kainą galite palyginti ViaSolis skaičiuoklėje).

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.