Kas nutinka su saulės elektrinės pagamintos elektros energijos pertekliumi?

Saulės elektrinei dirbant efektyviai, greičiausiai atsiras perteklius. Perteklius keliauja į ESO tinklus ir yra saugomas vienerius metus. Perteklius yra saugomas nuo balandžio 1 dienos iki kovo 31 dienos. Jei saugomas perteklius nebus panaudotas per metus, tuomet perteklius tiesiog anuliuojasi. Būtent dėl šios priežasties nėra verta rinktis per daug galingos saulės elektrinės, nes už ją teks mokėti daugiau, o naudos neš tiek pat, kiek ir mažesnės galios saulės elektrinė. Visgi, kartais gali būti naudinga pasirinkti kiek didesnės galios saulės elektrinę. Sukaupta elektros energija dažniausiai yra panaudojama žiemą, kurios metu saulės elektrinė pagamina 5 – 6 kartus mažiau elektros. ESO tinkle sukauptą elektros energiją pasiimti yra pigiau nei pirkti.

Kiek kainuoja saulės elektrinės įrengimas?

Saulės elektrinės įrengimas kiekvienam kainuoja skirtingai. 1 kW kainuoja apie 1 000 eurų. Kuo daugiau galios reikės, tuo daugiau teks mokėti. Nors kaina yra nemaža, reikėtų atsižvelgti, jog galima valstybės parama. Už 1 kW galima susigrąžinti 323 eurų, jei saulės elektrinė buvo pirkta išsimokėtinai, tuomet galima už 1 kW susigrąžinti 381 eurų. Kompensaciją gali gauti visi, kurie atitinka reikalavimus ir užpildo paraišką.

Kokios galios saulės elektrinę išsirinkti?

Renkantis saulės elektrinę yra itin svarbu pasirinkti ne tik tinkamą gamintoją ir rangovą, bet ir parinkti tinkamą saulės elektrinės galią. Itin svarbu yra parinkti ne tik ne per mažą, bet ir ne perdidelę galią. Per didelė galia gali nesuteikti jokios naudos, nes nepanaudotas perteklius anuliuojasi po metų. Norint tinkamai pasirinkti, reikėtų apskaičiuoti suvartojamą elektros energijos kiekį per metus. Jei suvartoja apie 5 000 kWh, tuomet reikėtų rinktis bent 5 kW.

Kodėl verta įsigyti saulės elektrinę?

Saulės elektrinė tampa vis paklausesnė kiekvienais metais. Taip yra dėl to, nes saulės elektrinės turi itin daug privalumų. Vienas didžiausių yra tas, jog saulės elektrinė atsiperka itin greitai. Saulės elektrinė atsiperka per 10 metų, jei yra gaunama valstybės parama, tuomet atsiperka dar greičiau. Likusius 20 – 30 metų elektros energija galima naudotis nemokamai. Itin didelis privalumas ir tas, jog kyla namo vertė. Namą, kuriame yra įrengta saulės elektrinė, galima parduoti ne tik brangiau, bet ir greičiau. Saulės elektrinės yra ne tik ekonomiškas pasirinkimas, bet ir ekologiškas. Naudojant savo elektrą yra prisidedama prie klimato kaitos mažinimo.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.