Kaip pasirinkti saulės elektrinės rangovą?

Įrengiant saulės elektrinę yra itin svarbu, jog būtų pasirinkta kokybiška įranga. Gamintojas turėtų būti žinomas, taip pat turėtų teikti garantijas. Nemažiau svarbu yra tinkamai pasirinkti ir saulės elektrinės rangovą. Nors neretai į įrangos kainą įeina ir dokumentacijos tvarkymo kaina ir montavimo darbai, kartais pirkėjai įsigyja įrangą, o rangovo ieškoti tenka savarankiškai. Rangovą rasti nėra sunku, internete yra nemažai skelbimų, tačiau rasti patyrusį rangovą gali būti kiek sunkiau rasti. Perkant įrangą reikėtų pasiteirauti pardavėjo ar gali rekomenduoti rangovą. Toks variantas būtų lengviausias. Priešingu atveju reikėtų ieškoti atsargiai ir nesirinkti pačio pirmo vien dėl to, jog pasiūlė mažiausią kainą. Saulės elektrinę sumontuoti galima ir savarankiškai. Žinoma, toks sprendimas gali turėti rimtų pasekmių. Montavimui reikia ne tik instrukcijų, bet ir įgūdžių bei patirties. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog stogo darbai yra itin pavojingi, o įranga yra sunki, todėl darbas tampa dar pavojingesnis. Geriausia yra rinktis pardavėją, kuris pasiūlys rangovo paslaugas ir jos įeis į kainą. Jei tokios galimybės nėra, tuomet reikėtų ieškoti rangovo savarankiškai, tačiau jokiu būdu nereikėtų bandyti darbų atlikti savarankiškai, nebent yra sukaupta patirtis.

Kokios priežiūros reikia saulės elektrinėms?

Saulės elektrinę reikia ne tik įrengti, bet ir prižiūrėti. Sistema veikia automatiškai, nereikia niekuo rūpintis. Jei kyla nesklandumai, tuomet juos iš karto sutvarko interveris, greičiausiai naudotojas nesklandumų net nepastebės. Saulės moduliams priežiūros taip pat nereikia, tačiau jais pasirūpinus, jie gali būti efektyvesni. Saulės modulius nuplauna lietus, tačiau neretai to nepakanka. Būtent dėl to gali būti naudinga kartais savarankiškai nuvalyti. Žinoma, daryti tai reikėtų itin atsargiai. Saulės moduliams yra teikiama garantija, tačiau jei jie bus pažeisti dėl naudotojo kaltės, tuomet garantija nebus taikoma. Itin svarbu yra nepažeisti apsauginio sluoksnio. Reikėtų valyti atsargiai su skudurėliu arba minkšta kempinėle. Nešvarumai ant saulės modulio gali mažinti efektyvumą, todėl yra naudinga kartais jį nuvalyti.

Nuo ko priklauso saulės elektrinės efektyvumas?

Yra itin svarbu išlaikyti saulės modulius švarius, nes tuomet jie bus labiau efektyvus, tačiau efektyvumas priklauso ir nuo kitų dalykų. Pradėti reikėtų nuo pačio įrengimo. Statyti saulės elektrinę reikėtų ant stogo, kuris yra nukreiptas Pietų kryptimi ir pasviręs 35 – 36 laipsniais. Tokia padėtis yra geriausia Lietuvoje. Jei stogo nėra arba jis yra itin nenaudingoje padėtyje, tuomet reikėtų statyti ant žemės. Jei tokios galimybės nėra, tuomet galima statyti ant sienos. Toks variantas yra mažiausiai efektyvus iš visų trijų, tačiau taip pat tinkamas. Geresnio efektyvumo galima tikėtis ir tokiu atveju, jei buvo pasirinktas patikimas gamintojas.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.