Kaip panaudoti saulės šviesos pagamintą elektros energiją?

Elektros energijos sąnaudoms apmokėti per metus yra išleidžiama 500 – 1000 eurų, kartais net ir daugiau. Net neverta kalbėti ir apie tai, jog elektros kaina pastoviai kinta. Daugelis apie tai nesusimąsto, nes nežino, jog yra kitas pasirinkimas. Saulės elektrinė, dar kitaip žinoma kaip saulės jėgainė, kol kas Lietuvoje nėra daugeliui girdėta sąvoka. Ne visi žino, jog įsirengus saulės elektrinę galima nemokėti ne tik už elektrą, bet ir už patalpų bei vandens šildymą. Saulės elektrinė yra sistema, saulės energiją paverčianti elektros energija buitiniam naudojimui. Įsirengti saulės elektrinę gali kainuoti nemažai, tačiau dažniausiai atsiperka per 10 metų, kartais net ir greičiau.

Kodėl verta įsigyti saulės elektrinę?

Saulės elektrinė yra ilgalaikė investicija. Nemaža dalis po ilgų skaičiavimų supranta, jog ji greitai atsiperka ir ryžtasi įsigyti elektrinę. Yra ir tokių, kurie nesupranta saulės elektrinės privalumų ir verčiau renkasi kiekvieną mėnesį metų metus apmokėti itin dideles sąskaitas. Vienas didžiausių saulės elektrinės privalumų yra atsiperkamumas. Saulės elektrinė eksploatuojama 30 – 40 metų, o atsiperka per maždaug 10 metų. Nors saulės jėgainė ir nekainuoja mažai, kaina gali siekti 4 000 – 10 000 eurų, reikėtų atsižvelgti, jog investicija atsiperka. Įsigijus saulės elektrinę likusius 20 – 30 metų bus galima naudotis elektra nemokamai. Kitas didelis privalumas yra tas, jog kils namo vertė. Lietuvoje elektros energijos kaina yra mažesnė nei daugelyje kitų šalių, todėl ji turėtų kilti. Po keliolikos metų gali tekti parduoti namą gerokai brangiau, nes įsigijusiems Jūsų namus neteks mokėti už elektrą. Įsigijus saulės elektrinę prisidedate prie klimato kainos mažinimo. Akivaizdu, jog saulės elektrinė yra mūsų ateitis. Galima tik spėti, tačiau greičiausiai saulės elektrinę galėsime išvysti ateityje ant didžiosios dalies namų stogų. Toks pasirinkimas yra ne tik ekologiškas, bet ir ekonomiškas.

Ar saulės elektrinę reikia prižiūrėti?

Saulės elektrinės sistema veikia automatiškai, todėl rūpintis nereikia. Jei atsiranda nesklandumų, tuomet jais pasirūpina inverteris. Taip pat reikėtų atsižvelgti, jog dažniausiai yra teikiamos garantijos tiek saulės moduliams, tiek interveriams, net ir montavimo konstrukcijoms. Dažniausiai garantija būna suteikta ne keleriems metams, o 5 – 10 metų. Saulės moduliai nereikalauja jokios priežiūros, juos galima tik kartais nuvalyti, nes švarūs yra kiek efektyvesni. Saulės elektrinė yra itin puikus pasirinkimas, nes ji nereikalauja jokios priežiūros, o ir mokėti tenka tik vieną kartą, likusį laiką galima ja naudotis nemokamai.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.