Meninė instaliacija Anglies miškas Nidoje

Energija iš saulės garsių šalies menininkų projekte Nidoje

Lietuvos kultūros sostinė Neringa šiais metais tapo tikra Kultūros sala, nes gausybė renginių ir meno projektų unikaliame mūsų gamtos kampelyje kviečia ne tik grožėtis, bet ir susimąstyti, sustoti, pajusti.

Pasak organizatorių, menininkė Jolita Vaitkutė ir atlikėjas, kompozitorius Andrius Mamontovas Kuršių nerijos trapumui išryškinti sukūrė garso ir vaizdo instaliaciją „Anglies miškas“. Instaliacija įrengta prie pat Parnidžio kopos ir Tylos slėnio, o menininkai ilgai sprendė klausimą, kaip apsirūpinti elektros energija.

Jolita Vaitkutė ir Andrius Mamontovas . Projektas Anglies miškas.

Džiaugiamės galėję padėti ir pasiūlyti paprastą ir projekto idėją atitinkantį sprendimą – tvariai gamintis elektrą iš saulės. Mūsų stiklas-stiklas moduliai puikiai atitinka draugiškumo gamtai idėjas, o net ir šimtamečių pušų apsuptyje ant žemės sumontuota saulės elektrinė gamins reikiamą elektros kiekį menininkų idėjai įgyvendinti.

Saulės elektrinė Nidoje. Anglies miškas.

Pagaminta energija kaupiama akumuliatoriuje, o panaudojama muzikos grotuvui, kuris per stilizuotą ruporą transliuoja išties magiškai skambančią A. Mamontovo sukurtą muziką, susiliejančią su gamtos garsais ir kviečiančią sustoti bei įsiklausyti. Tamsiuoju paros metu muzika neskambės, nes grotuvas susietas su foto rėle. Saulės moduliai nukreipti į pietus ir, nors tiesioginių saulės spindulių ant jų krenta nedaug, tačiau jų efektyvumas išlieka ir šešėlyje ar net apsiniaukusią dieną. Moduliai yra atsparūs taršai, pavyzdžiui, dulkėms ar pušų spygliams.

Projektas Anglies miškas Nidoje.

Džiaugiamės prisidėję prie tokio prasmingo meno kūrinio įgyvendinimo, kviečiame jį aplankyti. Vaizdo reportažas apie instaliaciją.

Išsamus pristatymas su komentarais / Už nuotraukas dėkojame Gabrieliui Jauniškiui.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.