Elektros energija - „Daiktiniai įrodymai".

Tinklalaidė „Daiktiniai įrodymai” apie elektros energiją

Tie, kas klauso LRT radijo, turbūt yra girdėję Aido Puklevičiaus vedamą laidą „Daiktiniai įrodymai”. Čia gvildenamos pačios įvairiausios temos, o šį kartą vyko įdomus pokalbis apie įtampas ir krūvius.

 

Daugelis iš mūsų elektros energiją traktuojame kaip savaime suprantamą reiškinį. Tačiau besikeičiančios technologijos (viena jų – saulės elektrinės) kiekvieną iš mūsų lengvai gali paversti ne tik vartotoju, bet ir gamintoju. Sistema nėra uždara ir ji ne tik itin sustyguota, bet ir nemažai priklauso nuo žmogiškų faktorių.

„Mes taip pripratome prie to, kad spragtelėjus jungikliu naktis virsta diena, jog niekad nesusimąstome, kaip atsiranda ši energija. Kaip ji atkeliauja iki mūsų. Ir kaip tenka saugoti jos kelią“, – sako laidos kūrėjas.

Elektros energija

Elektros energijos suvartojimas Lietuvoje, anot specialistų, sparčiai didėja. O štai energijos svyravimui įtaką daro ne tik gamta, bet ir, pavyzdžiui, svarbios futbolo rungtynės arba… karališkos vestuvės 🙂 Visas laidos įrašas ir pokalbis su energetiku Simonu Narsčiumi.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.