ViaSolis vadovas Rimvydas Karoblis

Atsinaujinantys šaltiniai: finansinė nauda ir tendencijos

Anot mūsų įmonės vadovo Rimvydo Karoblio, saulės elektrines skuba įsirengti ir gyventojai, ir juridiniai asmenys – į žaliąjį kursą orientuotos Lietuvos įmonės. Tačiau tokį pasirinkimą lemia ne tik orientacija į atsinaujinančius šaltinius, bet ir finansinė nauda.

 

Viena įspūdingesnių „Via Solis” įrengtų saulės elektrinių gamybiniame objekte – 2018 m pripažintoje inovatyviausia Alytaus įmonėje „Lanksti linija“. Tai – jau dvidešimtį metų veikianti metalo apdirbimo gamykla, kurios pagrindinis užsakovas – IKEA baldų gamybos koncernas. Per pastaruosius dvejus metus „Lanksti linija“ į verslą investavo daugiau nei 10 mln. Eur. Ir šiuo metu įmonės vadovė Gintarė Blažienė galvoja apie plėtrą bei naujas technologijas: vamzdžių pjovimo lazerius, robotizuoto suvirinimo celes, stato dar vieną dažymo liniją. Tad nieko nuostabaus, kad tokia pažangi įmonė ir elektros energiją nusprendė gaminti pačiu pažangiausiu būdu – jau antrus metus įmonėje veikia 600 kW saulės jėgainė.

ViaSolis vadovas Rimvydas Karoblis

„Turime nemažai klientų, kurie net nelaukia APVA paramos. Nes dėl elektros kainų dinamikos ir be paramos aišku, kad neverta laukti – patiems pasigaminti elektros energijos įsirengiant saulės elektrines ilgoje perspektyvoje tikrai apsimoka. Dabartinėje rinkos situacijoje saulės elektrinės darosi dar patrauklesnės. Todėl jaučiame didelį pagyvėjimą: vien šiais metais turime 500 naujų fizinių klientų, eilėje laukia dar 14 juridinių užsakovų, kurie jau pasirašė sutartis arba skaičiuoja saulės elektrinių pagamintos energijos poreikį. Tai reiškia, kad iki kovo mėnesio instaliuosime dar 5-6 MW saulės elektrinių galios”, — sako Rimvydas Karoblis.

Visas išsamus straipsnis VŽ portale. 

 

 

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.