Ar yra galimybė gauti valstybės paramą?

Įsigyti saulės elektrinę gali būti itin naudinga dėl daugelio priežasčių, viena pagrindinių yra ta, jog turint saulės elektrinę galima sutaupyti. Nors elektrinės kainuoja daug, jos atsiperka per maždaug 10 metų. Saulės elektrinę galima naudoti 30 metų, kartais net ir daugiau. Neretai žmonės nori įsigyti saulės elektrinę, tačiau juos sulaiko esama finansinė padėtis. Nors ir galima imti paskolą ar kreditą tam, jog padengti visą sumą arba bent dalį, itin didelė kaina vis tiek žmones atbaido. Itin naudinga yra žinoti, jog dalis kainos gali būti finansuojama. Gauti valstybės kompensaciją gali visi, kurie atitinka kriterijus. Jei esate fizinis asmuo ir gyvenate gyvenamaje name, tuomet galite pildyti paraišką dėl paramos. Paramą gauti gali ne visi, nes paskirto biudžeto gali neužtekti, todėl itin svarbu paraišką pildyti pavasarį iš karto, kai tik yra leidžiama.

Kiek kainuoja saulės elektrinės?

Saulės elektrinės kaina nėra maža. Žinoma, per 10 metų, o kartais net ir mažiau, ji atsiperka. Tačiau neretai žmonės baiminasi imti paskolą, o sutaupyti sumą gali būti itin sunku. Visgi, tikrai yra verta taupyti ir investuoti į saulės elektrinę. Saulės elektrinės kaina priklauso ne tik nuo pasirinkto gamintojo ir pardavėjo, bet ir nuo saulės elektrinės galios. 5 kW saulės elektrinė gali kainuoti 4 000 – 5 000 eurų, už 10 kW saulės elektrinę gali tekti mokėti 10 000 eurų. Dėl akivaizdaus kainų skirtumo yra itin svarbu, jog būtų pasirinkta tinkama saulės elektrinė galia. Jei per metus tenka sunaudoti 5 000 kWh elektros energijos, tuomet reikėtų rinktis bent 5 kW saulės elektrinę. Tokiu atveju nereikėtų rinktis 8 kW ar daugiau, nes tiesiog neteks panaudoti sukauptos energijos.

Kodėl yra verta įsigyti saulės elektrinę?

Saulės elektrinė šiuo metu Lietuvoje nėra tokia populiari kaip Lietuvoje. Nemažai žmonių teigia, jog saulės elektrinės nereikėtų šiuo metu įsigyti, nes jos turėtų pigti, kiti teigia, jog saulės elektrinės neatrodo išvaizdžiai, todėl neturėtų būti pasirinktos. Realybė yra kiek kitokia. Saulės elektrinės yra ne tik ekonomiškas pasirinkimas, bet ir ekologiškas. Įsigijus saulės elektrinę pakyla namo kaina, o pati saulės elektrinė atsiperka per 10 metų. Saulės elektrinė yra itin geras pasirinkimas ir dėl to, nes ją naudojant yra prisidedama prie klimato kaitos mažinimo.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.