Ar saulės elektrinės sistema veikia automatiškai?

Asmenys, kurie galvoja apie saulės elektrinės įsigijimą, neretai apie jas nėra sukaupę daug informacijos. Dažnai asmenys nežino ne tik tai, kur įsigyti yra geriausia ir kokios yra kainos, bet ir tai, kaip jas prižiūrėti ir panašiai. Saulės elektrinės prižiūrėti beveik nereikia. Sistema veikia automatiškai, todėl niekuo rūpintis nereikia. Žinoma, gali pasitaikyti, jog atsiras nesklandumų. Tuo metu jaudintis nereikėtų, nes inverteris pasirūpins viskuo. Gali būti, jog net nepastebėsite, jog buvo kilę nesklandumai. Inverteris valdo ir elektros srautus, esant pertekliui reikiama energija yra tiekiama Jums, o perteklius nukreipiamas į tinklą arba baterijas.

Ar reikia pasirūpinti saulės moduliais?

Nors saulės elektrinės veikia automatiškai ir joms priežiūros tikrai nereikia, gali būti, jog kartais teks pasirūpinti saulės moduliais. Žinoma, tai nėra privaloma, tačiau gali būti naudinga. Kuo saulės moduliai švaresni, tuo jie yra efektyvesni. Lietus juos nuplauna, tačiau nesulaukiant lietaus, gali būti, jog susikaups dulkių. Reikėtų paminėti, jog lietus gali ne viską nuplauti. Būtent tokiu atveju gali būti naudinga savarankiškai nuvalyti saulės modulį. Tai daryti nėra rizikinga, tačiau reikėtų elgtis atsargiai. Valyti reikėtų su skudurėliu arba minkšta kempinėle. Neatsargiai valant gali tekti pažeisti apsauginį sluoksnį. Svarbu žinoti, jog garantija saulės moduliams nėra taikoma, jei jų efektyvumas sumažės dėl naudotojo kaltės.

Ar elektrinė veikia ir žiemą?

Kaip veikia saulės elektrinė vasaros metu daugeliui yra aišku, tačiau daugeliui nerimą kelia tai, jog žiemą beveik nėra saulės, o nakties metu jos išvis nėra. Saulės elektrinė yra sistema, kuri saulės energiją paverčia elektros energija buitiniam naudojimui. Natūralu, jog elektrinė dirba tol, kol yra saulė. Žiemos metu saulės elektrinė taip pat puikiai veikia. Žinoma, gali būti, jog energijos nebus tiek daug, kiek vasarą, tačiau tikrai turėtų būti pakankamai. Jei gaunamos energijos neužteks, tuomet galima naudoti savo elektrą, sukauptą vasaros metu ir saugomą tinkluose. Nakties metu saulės elektrinės nedirba. Žinoma, tikrai tai nereiškia, jog naktį teks pamiršti elektrą. Nakties metu yra naudojamas dienos metu sukauptas elektros perteklius.

Kokios galios saulės elektrinė yra reikalinga Jūsų namams?

Saulės elektrinės galia daro itin didelę įtaką kainai. Elektrinės galią reikėtų rinktis ne pagal kainą, o pagal poreikius. Reikėtų atsižvelgti į suvartojamą elektros energijos kiekį per metus. Jei tenka suvartoti apie 5 000 kWh, tuomet preliminari saulės elektrinės galia turėtų būti 5 kW.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.