Ar Lietuvoje daugėja saulės elektrinių?

Galima pastebėti, jog Lietuvoje saulės elektrinės nėra tokios paklausios kaip užsienyje. Nepaisant to, saulės elektrinių poreikis vis didėja. Kiekvienais metais saulės elektrinių padidėja maždaug 200 – 300. Energetikos ministerija išsikėlė tikslą, jog 2030 metais elektrą gaminsis kas trečias namų ūkis. Atsižvelgiant, jog saulės elektrinių skaičius vis didėja, gali būti, kad tokie tikslai yra realūs. Saulės elektrines įsigyti ryžtasi vis daugiau žmonių ir dėl valstybės siūlomos kompensacijos. Ji siekia 323 eurus už 1 kW ir 381 eurus už 1 kW tuo atveju, jei saulės elektrinė buvo pirkta išsimokėtinai. Likusi suma atsiperka per maždaug 10 metų, neretai gerokai greičiau. Lietuvoje saulės elektrinių poreikis didėja, tačiau dalis jų laukia, kol kainos mažės. Šiuo metu saulės elektrinių kainos mažėja, tačiau tai nėra prognozuojama. Gali būti, jog jos pradės kilti bet kada. Elektros kainos nuolat didėja, tuo gali pasinaudoti pardavėjai ir siūlyti didesnes kainas. Kita vertus dėl didėjančio poreikio atsiranda didesnė pasiūla, todėl kainos iš tiesų gali mažėti dėl didesnės konkurencijos. Yra ir tokių, kurie laukia, kol daugiau gamintojų pradės gaminti saulės elektrines ir pasiūlys labiau kokybiškas bei šiuolaikiškesnio dizaino. Yra mitas, jog saulės elektrinės atrodo itin neskoningai. Pasitaiko, jog jos netinka prie namo dizaino, tačiau neretai saulės elektrinės yra puikiai pritaikomos ir negadina, o pagerina namo išorės vaizdą.

Kiek kainuoja saulės elektrinės?

Dalis žmonių vengia įsigyti saulės elektrinę dėl itin didelės kainos. Už 1 kW tenka mokėti apie 1 000 eurų. Neretai žmonės neinvestuoja, nes nėra sukaupę reikiamos sumos, o išsimokėtinai imti nenori. Toks sprendimas gali būti nevisai racionalus, nes įmokos gali būti tokia pat dydžio kaip ir mokama suma už elektros energiją. Atsižvelgti reikėtų ir į tai, jog imant išsimokėtinai yra skiriama didesnė kompensacija, todėl nereikėtų vengti imti išsimokėtinai.

Kaip išsirinkti reikiamą saulės elektrinės galią?

Išsirinkti tinkamą saulės elektrinės galią yra itin svarbu, nes priešingu atveju gali tekti išleisti per didelę sumą be reikalo. Elektros perteklius yra saugomas tinkle vienerius metus, jei per tą laiką jis nebus panaudotas, tuomet elektra anuliuosis. Būtent dėl šios priežasties yra nenaudinga rinktis gerokai didesnės galios saulės elektrinę. Saulės elektrinės galią reikėtų rinktis pagal elektros energijos suvartojimo kiekį. Jei sunaudojama 5 000 kWh per metus, tuomet reikėtų rinktis bent 5 kW.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.