Ar galiu naudoti saulės jėgaines verslui ar pastate, kuris neturi stogo?

Saulės jėgainės yra vis dažnesnis kiekvieno žmogaus, turinčio nuosavą namą, pasirinkimas. Būtent tos variantas yra ne tik ekonomiškas, bet ir ekologiškas. Neretai apie tokį variantą susimąsto ne tik žmonės, turintys gyvenamuosius namus, bet ir verslininkai. Akivaizdu, jog turint verslą nemaža dalis pelno keliauja mokesčiams apmokėti. Elektros energija nėra brangi, tačiau verslui gali kainuoti daug. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į vis kylančias kainas. Norintys sutaupyti gali rinktis saulės jėgaines. Toks variantas tinka ne tik gyvenamuosiuose namuose gyvenantiems žmonėms, bet ir verslininkams. Saulės jėgainės tinka net ir tokiu atveju, jei pastatas neturi stogo. Didžioji dalis renkasi saulės jėgainę statyti ant stogo, nes tai yra efektyviausias variantas. Tačiau galima rinktis ir žemę bei sienas. Efektyviau statyti ant žemės, tačiau kai tokios galimybės nėra, tuomet galima statyti ir ant sienos.

Ar galima valstybės parama verslams?

Valstybės paramą gali gauti ne tik asmenys, kurie įsigijo saulės jėgainę, bet ir verslai. Paramą gali gauti mažos ir vidutinės gamybinės įmonės, kurios veikia ne trumpiau nei 3 metai, taip pat iki paraiškos pateikimo turi būti atlikusios energijos vartojimo auditą. Didelės pramonės įmonės taip pat gali gauti paramą, tačiau reikalavimai yra šiek tiek kitokie. Iki paraiškos pateikimo turi būti atlikusios privalomąjį energijos vartojimo auditą arba papildomąjį energijos vartojimo auditą.

Kiek kainuoja saulės jėgainės?

Saulės jėgaines įsigyti nori nemaža dalis verslininkų. Verslininkai neretai nebijo investuoti į tai, kas akivaizdžiai atsipirks. Saulės jėgainę reikėtų rinktis pagal suvartojamos elektros energiją per metus. Net ir nedidelė įmonė gali sunaudoti nemažai. Jei suvartojama 10 000 kWh, tuomet reikėtų pasirinkti bent 10 kW. Tokios galios jėgainės kaina gali siekti 10 000 eurų. Žinoma, galima rasti ir pigiau, tačiau tai gali būti ne pats geriausias variantas. Norint įsigyti kokybišką jėgainę nereikėtų taupyti. Dažniausiai pardavėjas siūlo ne tik įrangą, bet ir projektavimo bei montavimo paslaugas. Norint įsigyti kokybišką prekę bei aukštos kokybės paslaugas, reikėtų rinktis tik ilgametę patirtį sukaupusį gamintoją ir specialistus. Norint sutaupyti geriau yra kreiptis dėl valstybės paramos. Neretai žmonėms būna kompensuojama itin didelės sumos. Kompensacijos dydis gali būti net ir keli tūkstančiai eurų ar net daugiau. Dydis priklauso nuo pasirinktos galios. Saulės jėgainės kainuoja nemažai, tačiau atsiperka ir kurį laiką galima energija naudotis tiesiog nemokamai.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.