Ar galime saulės elektrinę susimontuoti patys?

Saulės elektrinės kainuoja nemažai. Dalis yra mokama ne už perkamą įrangą, bet už atliktą darbą. Dėl šios priežasties ne vienam turbūt kyla idėja darbus atlikti savarankiškai. Yra žmonių, kurie savarankiškai gali atlikti būsto remontus. Žinoma, tokie asmenys gali ryžtis taip pat savarankiškai atlikti ir saulės elektrinės montavimą. Tokia galimybė yra. Pasirinkus šį variantą, reikėtų informuoti pardavėją iš anksto, jog jis galėtų išskaičiuoti iš kainos montavimo paslaugas. Saulės elektrinės dažniausiai yra rengiamos ant stogo. Darbas ant stogo yra itin pavojingas, tuo labiau, kai tenka dirbti su sunkia įranga. Saulės elektrinei reikalinga įranga yra itin sunku. Vienas modulis sveria apie 20 kilogramų. Montavimui reikia įgūdžių bei patirties. Jei montavimas bus atliktas savarankiškai, tuomet garantija bus suteikta tik už suteiktus produktus. Neteisingai sumontavus saulės elektrinę, teks samdyti žmogų, kuris perdarytų Jūsų atliktą darbą. Neturint patirties atlikti saulės elektrinės montavimą savarankiškai yra itin rizikinga, nereikėtų rinktis šio varianto.

Kokios garantijos yra taikomos saulės elektrinėms?

Perkant brangų daiktą daugeliui norisi sulaukti garantijų. Žinoma, visi nori išvengti nemalonumų ir tikisi, jog įsigyta prekė veiks puikiai, tačiau garantija suteikia ramumo jausmą, nes asmuo žino, kad jei kas nors nutiks ne dėl jo kaltės, pirkta prekė bus pakeista arba sutvarkyta. Įsigijus saulės elektrinę, bus gaunamos daugiau nei kelios garantijos. Saulės moduliams dažniausiai yra taikoma apie 10 metų produkto garantijos, toliau iki 25 metų neretai yra taiko efektyvumo garantija. Inverteriams neretai yra taikoma kiek trumpesnė garantija, tačiau ją galima pratęsti. Dažnai garantija trunka 5 metus, su galimybę pratęsti. Montavimo konstrukcijos darbai taip pat turi garantiją, ji dažniausiai trunka apie 10 metų. Būtent dėl šios priežasties yra naudinga neatlikti savarankiškai saulės elektrinės montavimo, nes tokiu atveju bus taikoma garantija tik produktui. Žinoma, garantija priklauso nuo pasirinkto gamintojo prekės, taip pat ir pardavėjo. Norint sužinoti tikslią garantiją, reikėtų susisiekti su pardavėju.

Kiek kainuoja saulės elektrinė?

Į saulės elektrinės kainą įeina ne tik darbui reikalinga įranga, bet ir dokumentacijos tvarkymas, saulės elektrinės įrengimas, montavimas ir taip toliau. Kaina gali siekti nuo 4 000 eurų iki 10 000 eurų. Priklauso ir nuo pasirinktos saulės elektrinės galios. Itin svarbu yra perkant saulės elektrinę netaupyti. Priešingu atveju gali tekti gauti ne tik nekokybišką prekę, bet ir nekokybiškas paslaugas.

Pasikalbame?

Kuriame tvarų rytojų šiandien.
Mes turime ką jums papaskoti apie inovatyvią energetiką.